Kırşehir’de köklü eğitim kurumları yenileniyor

Kırşehir’de köklü eğitim kurumları yenileniyor

02.11.2017

Cumhuriyet İlkokulu ile Ortaokulu binaları yıkılarak, günümüz teknoloji gerekliliğine göre projelendirilen modern binalar yapılacak…

Kırşehir’de eğitimin köklü okullarından olan ve şu an Kırşehir Lisesi olarak eğitim vermeye devam eden Cumhuriyet Ortaokulu ile Cumhuriyet İlkokulu yenilenecek.
Cumhuriyet Ortaokulu’nun ekonomik ömrünü tamamlamasının yanı sıra eski Deprem Yönetmeliğine göre yapılması ve günümüz ihtiyaçlarına tam olarak cevap verememesi nedeniyle yenilenmesine karar verildiği bildirildi.
Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, yıkılacak binanın yerine yapılması planlanan ve projelendirme aşamasında olan okul binasının günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğunu ve öğrencilerin daha donanımlı, modern ve özgün bir mimariye sahip olacak olan yeni binada eğitimlerini konforlu şekilde sürdüreceklerini belirtti.
Proje aşaması tamamlanan ve ihalesi 1 Kasım 2017 Çarşamba günü yapılan Cumhuriyet Ortaokulu’nun yeni binasının 9000 m2 kapalı ve 1800 m2 oturum alanına sahip olacağını açıklayan Milletvekili Mikail Arslan, mevcut halinde 16 derslik olan okulun yeni binasıyla 36 dersliğe çıkarılacağını söyledi.
Cumhuriyet Ortaokulu’nun projelendirilen yeni binasında 1 kütüphane, 2 laboratuvar, 1 adet Görsel Sanatlar Atölyesi, 1 adet Müzik Dersliği, mutfaklar, 1 adet sığınak, 1 adet spor salonu ile çok amaçlı salonlar, ortak kullanım alanları olacağını belirten Milletvekili Arslan, bodrum ve zemin ile birlikte 5 kat olarak planlanan Cumhuriyet Ortaokulu’nun projesinin hazır olduğunu ve ihalenin ardından yapım işine başlanacağını söyleyerek, Kırşehir’e hayırlı olması temennisinde bulundu.
CUMHURİYET İLKOKULU DA YENİLENECEK

BU ARADA Kırşehir’in köklü ve en çok tercih edilen okullarından mevcut Cumhuriyet İlkokulu’nun binası da yenilenecek.
Ekonomik ömrünü tamamlaması, eski Deprem Yönetmeliğine göre yapılması ve günümüz ihtiyaçlarına tam olarak cevap verememesi nedeni ile yenilenecek olan Cumhuriyet İlkokulu’nun yeni binasının proje aşamasında olduğu ve günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte, daha donanımlı, modern ve özgün bir mimariye sahip şekilde inşa edileceği bildirildi.
Milletvekili Mikail Arslan, proje aşamasında olan Cumhuriyet İlkokulu’nun 6470 m2 toplam inşaat alanına sahip olacağını ve 32 derslik bulunacağını açıkladı.
Cumhuriyet İlkokulu’nun projelendirilen yeni binasında 1 adet beden eğitimi salonu, 1 adet çok amaçlı salon, 1 adet sığınak, 1 adet mescit, okulöncesi sınıflar, 1 adet fen laboratuvarı, 1 adet resim dersliği, 1 adet kantin, 1 adet yemek salonu, 1 adet destek eğitim odası, 1 adet bilgisayar laboratuvarı, 1 adet kütüphane, 1 adet okul aile birliği salonu ile ortak kullanım alanları bulunacak.
Bodrum ve zemin ile birlikte 4 kattan oluşacak Cumhuriyet İlkokulu’nun yeni binasının proje çalışmalarının en kısa sürede tamamlanarak, ihale çalışmaları biter bitmez yapım ihalesine çıkılacağını söyleyen Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, şehrimize hayırlı olması temennisinde bulundu.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .