Kırşehir’de kız öğrencilerin yurt sorunu kalmıyor…

Kırşehir’de kız öğrencilerin yurt sorunu kalmıyor…

09.09.2018

Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi kampüsü girişine yapılan 2 bin 664 kişilik yeni kız öğrenci yurdu 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde öğrencilerin hizmetine girecek. Üniversite arazisinin 28 dönümlük kısmına yapılan 2 bin 664 yataklı yurt sayesinde Kırşehir’de yurt sorunu büyük oranda çözüme kavuştu. Ayrıca erkek öğrenciler için 772 kişilik kapasite düzenlemesi yapıldı.. Bu şekilde yurtlarımıza merkezde […]

Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi kampüsü girişine yapılan 2 bin 664 kişilik yeni kız öğrenci yurdu 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde öğrencilerin hizmetine girecek.
Üniversite arazisinin 28 dönümlük kısmına yapılan 2 bin 664 yataklı yurt sayesinde Kırşehir’de yurt sorunu büyük oranda çözüme kavuştu. Ayrıca erkek öğrenciler için 772 kişilik kapasite düzenlemesi yapıldı.. Bu şekilde yurtlarımıza merkezde başvuran tüm erkek ve bayan öğrenciler için yurda yerleşme imkânı sağlandı.
Ahi Evran Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenci sayısının her yıl hızla artması ve öğrencilerin daha iyi koşullarda barınma ihtiyacına cevap verebilmek için Kredi ve Yurtlar Kurumu ilimize yeni yurt binaları kazandırılmaya devam ediyor.
Kırşehir Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Faruk Şahin, “İlimiz genelinde 9 yurt ile toplam öğrenci kapasitesini yaklaşık 7 bin 950 kişiye çıkaracak olan Kredi ve Yurtlar Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü bünyesinde, binaların çevre düzenlemesi ve sosyal tesislerin etkin kullanımı ile alakalı çalışmalar da ayrıca devam etmektedir. Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirecek imkânlar sağlanmıştır. Yapılan bu çalışmalarda milletvekilimiz ve belediye başkanımızın büyük destekleri olmuştur” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .