Kırşehir’de kasapçılar zararda

Kırşehir’de kasapçılar zararda

27.02.2015

Kırşehir’de “eşek kesimi” ile ilgili haberler dolayısıyla lokantacı ve kasap esnafı dertli…
Lokantacılar ve Kasapçılar Esnafı Odası Başkanı Hasan Ünlü, Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül’den konuya ilişkin kamuoyunu aydınlatıcı açıklama beklediklerini söyledi…

KIRŞEHİR’DE geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’dan getirilen eşeklerin Kırşehir’de kesilirken yakalandığına ilişkin haberler, kasap esnafına zarar verdi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Kırşehir-Kayseri karayolunun Gölhisar mevkisinde yapılan uygulamada, şüphe üzerine durdurulan kamyonette yapılan aramada bulunan eşeklerin Kırşehir’e kesilmek için getirildiğine yönelik haberler dolayısıyla kasap esnafının zarara uğradığını belirten Kırşehir Lokantacılar ve Kasapçılar Esnafı Odası Başkanı Hasan Ünlü, Kırşehir Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül’den konuya ilişkin kamuoyunu aydınlatıcı açıklama beklediklerini söyledi.
Kırşehir Lokantacılar ve Kasapçılar Esnafı Odası Başkanı Hasan Ünlü, “Son günlerde basında eşek eti ile ilgili basında haberler yer aldı. Bu bizim lokantacı ve kasap esnafımıza zarar veriyor. Şu an biz Türkiye’de marka değeri olan ikinci bir şehiriz. Etimize burada zarar veriyor ve Emniyet’ten biz bunun açıklamasını istiyoruz. Bu eşekler Kırşehir’de mi kesildi veya başka bir şehre giderken Emniyetimizin yakalayıp bunu da bizim Kırşehir’imize mal etmesi mi? Biz bundan çok rahatsızız. Çevre illerden de bize telefonlar geliyor. Kırşehir’inizde eşek mi kesildi diye. Zaten geçmiş yıllardan da tecrübemiz var sanayi esnafının yaptığından. Bu bizi oldukça rahatsız ediyor ve müşterilerimizden, kasap arkadaşlarımızdan çok tepki alıyoruz. Emniyetimizden bunun düzeltilmesini istiyoruz” dedi.
“HALKIMIZ RAHAT OLSUN”
Kırşehir’in Türkiye’de marka bir şehir olduğunu hatırlatarak, vatandaşların gönül rahatlığı ile kasaplarından alışveriş yapabileceğini belirten Hasan Ünlü, “Halkımız rahat olsun. Kırşehir, Türkiye’de marka değeri olan bir il. Bizim burada kasaplarımızdaki etlerin hepsi mezbahada veteriner kontrolü altında kesilmektedir. Vatandaşlarımız bu konuda rahat olsunlar, gönül rahatlığıyla bildikleri kasaplarından etlerini almaya devam etsinler. Dikkat etsinler, kasaplarımızın hepsinde de mühür vardır. Halkımızın biraz daha duyarlı olmasını istiyoruz. Kasaplarımıza tepki göstermesinler. Bu tepkilere karşı Emniyet Müdürümüz bir açıklama yapsın. Bu eşeklerin nereden gelip nereye gittiğini kamuoyuna bildirsin” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .