Kırşehir’de kan bağışı sürüyor

Kırşehir’de kan bağışı sürüyor

07.07.2018

Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi tarafından desteklenen Kan Bağış TIR’ı, Cacabey Meydanı’nda konuşlandırılırken, günde ortalama 60-70 kişinin kan bağışında bulunduğu bildiriliyor. Kızılay Tırı’nda 2 Temmuz’dan itibaren kan toplanmaya başlanırken, Kan Bağış Merkezi Sorumlusu Doktor Zikri Gürel, bağış kampanyasının 23 Temmuz’a kadar devam edeceğini açıkladı. 6 Temmuz Cuma günü Vali İbrahim Akın’ın da Kızılay Tırı’na giderek kan […]

Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi tarafından desteklenen Kan Bağış TIR’ı, Cacabey Meydanı’nda konuşlandırılırken, günde ortalama 60-70 kişinin kan bağışında bulunduğu bildiriliyor.
Kızılay Tırı’nda 2 Temmuz’dan itibaren kan toplanmaya başlanırken, Kan Bağış Merkezi Sorumlusu Doktor Zikri Gürel, bağış kampanyasının 23 Temmuz’a kadar devam edeceğini açıkladı.
6 Temmuz Cuma günü Vali İbrahim Akın’ın da Kızılay Tırı’na giderek kan bağışında bulunduğu öğrenilirken, Kan Bağış Merkezi Sorumlusu Doktor Zikri Gürel denetimde devam edecek kampanyada, güde 50 ile 70 ünite arasında kan toplandığı öğrenilirken, Doktor Gürel, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Hedefimiz bin üniteden fazla kan bağışı almaktır. Bu hedefi yakalamak için çalışıyoruz. Sabah 09.30’da başlayan kan bağışında havaların sıcak olması ve öğrencilerin tatilde olması kan alımını zorlaştırıyor. Bu nedenle Türkiye genelinde Kızılay Kan Bağış TIR’ı daha uzun süre bulunarak bağış ihtiyacını karşılamak istiyoruz. Kırşehir’de kan bağışını artırmak ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla yapılan kampanyalara bir yenisini daha ekliyoruz. Sağlıklı olan 18 ile 65 yaş arası herkes kan bağışında bulunabilir. Binlerce ünite kan toplayarak şifa bekleyen binlerce hastaya umut olmaya çalıştık. Gönüllü bağışçıları Kan Bağış TIR’ına bekliyoruz. Gençliğimiz emin ellerde kan bağışında bulunanların yüzde ellisi Üniversite öğrencisi ve bu çok gurur verici bir durum. Çünkü bilinçli bir genç neslimiz var. Karşılık beklemeden gönüllü olarak yapılan bağışlar nedeniyle vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”
Türk Kızılay’ı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur, kan bağışı tırının Cacabey Meydanı’nda hizmet vermeye başladığını ifade etti.
Tır’ın 23 Temmuz tarihine kadar kan bağışı kabul edeceğini vurgulayan Uygur, şunları kaydetti:
“Önemli bir sağlık problemi olmayan 18-65 yaş arası tüm değerli hemşehrilerimizi kan bağışına davet ediyoruz. Kan bağışı ile ilgili merak edilen tüm soruları ve cevaplarını www.kanver.org sitesinde bulabilirsiniz. Bizim isteğimiz duyarlı Kırşehir halkımızın ve kamu çalışanlarımızın tüm sivil toplum kuruluşlarımızın güvenli kan temini yapılabilmesi için kan bağışı kampanyamıza destek vermeleridir. Bu kapsamda emniyet güçlerimize, askeri personelimize, Valilik personelimize ve daha bir çok kamu kurum ve kuruluşlarındaki personellerimizin yanı sıra duyarlılığı konusunda her zaman yanımızda olan değerli Kırşehir halkımıza seslenerek kan bağışı kampanyamızı destek vermelerini istemekteyiz.” (HABER: MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .