Kırşehir’de kamu-üniversite-sanayi işbirliği güçleniyor

Kırşehir’de kamu-üniversite-sanayi işbirliği güçleniyor

29.09.2017

KUSİ kapsamında Çemaş ve Ahi Evran Üniversitesi işbirliği yapacak…

Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından kamu-üniversite-sanayi işbirliğini sağlamak amacıyla başlatılan KÜSİ Projesi kapsamında paydaş kurumlar bir araya geliyor.
Kamu-üniversite-sanayi işbirliğinde paydaşlar arasındaki sinerjiyi artırmak amacıyla Planlama ve Geliştirme Kurulu (KÜSİ) kuruldu.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Çalışma Grubu Temsilcisi Doç. Dr. Yunus Karataş, Ahi Evran Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Levent Urtekin ve Mühendis Çağdaş Mutlu ile birlikte Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Özel’i ziyaret etti.
Ahi Evran Üniversitesi’nin Makine Mühendisliği Bölümüne öğrenci alımına başlamasıyla birlikte ilimizin ve ülkemizin kalkınmasının olmazsa olmazı, zorunluluğu Kamu-Üniversite ve Sanayi İşbirliğinin gelişmesine katkısının giderek artacağı görüşülürken, ÇEMAŞ ile Ahi Evran Üniversitesi işbirliği de pekiştirildi.
Kırşehir’in önde gelen firmalarından biri olan Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. ile Ahi Evran Üniversitesi arasında işbirliği konusunda önemli bir adımın atıldığı ziyarette, İl Müdürü Süleyman Aslan, Kamu-Üniversite Sanayi İşbirliğini önemseyen Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Özel ve Ahi Evran Üniversitesi akademisyenlerine teşekkür etti.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .