Kırşehir’de kadının gücü arttırılıyor

Kırşehir’de kadının gücü arttırılıyor

09.03.2018

İki gün süren anlamlı ve kapsamlı etkinliklerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kırşehir’de amacına uygun değerlendirildi…

KIRŞEHİR’DE 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde iki gün süren anlamlı ve güzel bir etkinlik gerçekleştirildi.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde “Kırşehir’de Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı” ile sergi açılışı ve Şan Konseri düzenlendi.
Yüzyıllar öncesinden Pir Ahi Evran-ı Veli’nin eşi Fatma Hatun öncülüğünde Kırşehir topraklarında doğmuş ve birçok araştırmacı tarafından dünyanın ilk kadın teşkilatlanması olarak adlandırılan Bacıyan-ı Rum, yani Anadolu Bacıları-Anadolu Kadınlar Birliği örneğini yüzyıllar sonra bugün de yaşatmak adına Kırşehir’de önemli bir çalışmaya imza atan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, kadınların birlikte daha güçle olduğunu ortaya koydu.
7 Mart Çarşamba günü “Kırşehir’de Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı” ile kadının gücünün arttırılması için adım atılırken, etkinliklerin ikinci günü olan 8 Mart Perşembe günü de Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde Resim Sergisi açılışı ile Şan Konseri düzenlendi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ayrıca Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Ahiler Kalkınma Ajansı ile birlikte gerçekleştirdiği “Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projesi” kapsamında faaliyet gösteren kadınların da ürünlerini sergilemesini sağladı.
(HABER: Gülnaz CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .