Kırşehir’de kadın gücü fark edildi

Kırşehir’de kadın gücü fark edildi

14.10.2017

Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projesi kapsamında güçlenen kadınlar kurdukları stantlarda el emeği ürünlerini sergilerken, Kırşehir’in üreten kadınları Vali Şentürk ile Başkan Bahçeci’den katkı bekliyor…

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliği ile Kırşehir’de kadınların yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve bu yetenekleri doğrultusunda iş dünyası içerisinde üretime dönüştürülmesinin hedeflendiği Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projesi’ne dahil olan Kırşehirli kadınlar yeni girişimciler arasına katılıyor.
Proje Danışman Hocaları Müjgan Çetin ve Aysel Evran tarafından verilen sunum tekniği, pazarlama ve iletişim eğitimlerinin ardından Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projesi’ne dahil olan kadınlar, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda stant açarak ürünlerini sergilediler.
Vali Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den el emeği göz nuru ürünleri alarak, çalışan kadın personellere hediye ederek projenin yaşana bilirliğine katkı sağlamaları istendi.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliğiyle hayata geçirilen “Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projesi”nin yapı taşlarını oluşturan gerek sunum teknikleri, gerekse pazarlama ve iletişim eğitimleri ile farkındalık yaratan Müjgan Çetin ve Aysel Evran’a teşekkür eden Genel Sekreter Pınar Demir, “Projemizin temel felsefesi sürdürülebilir başarı için paylaşımcı, olumlu ve destekleyici yaklaşım ile kadının gücüne inanan girişimcileriz. Kazan-Kazan ve ‘Ne Ekersek Onu Biçeriz’e inanarak, birbirimize destek oluruz ve yeni güçlü kadınların yetişmesine olanak sağlayarak büyüyeceğimize inanıyoruz. Projeye başladığımız günden itibaren desteklerini esirgemeyen Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Saraçoğlu’na, Yardım Sevenler Derneği Üyesi İsmet Karagüllü’ye, Kırşehir Vitra Bayii Hatice Kangal’a, Ada&Butik sahibi ve işletmecisi Beyhan Özgür ve bize inanarak projenin hayata geçmesi için desteğini esirgemeyen, elini her daim omzunda hissettiğimiz Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’na, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri ve projenin lideri olarak projeye katılan kadınlarımız adına teşekkür ederim. Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci’nin Kadın Emek Pazarında kendilerine yer tahsis ederek kazançlarını sağlayan kadınlarımıza ve bireysel olarak evlerinde aile bütçesine katkı sağlayarak kazanç elde eden kadınlarımız projemize dahil olarak projemizin verimli ve etkin şekilde gerçekleşmesine yol açmıştır. İnandığımız bu yolda bizlerin yanında olarak emeklerini esirgemeyen Fatma Uyanık, Aysel Öztürk, Aynur Cihangir, Gül Kozbay, Rabia Altıok, Nagihan Doğan, Sevgi Erdoğdu ve Zeynep Kaplan’a teşekkür ediyorum” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .