KIRŞEHİR’DE İŞSİZLİĞİN GELDİĞİ BOYUTA BAKIN!

KIRŞEHİR’DE İŞSİZLİĞİN GELDİĞİ BOYUTA BAKIN!

09.03.2020

Ahi Evran Üniversitesi’ne alınacak 25 kişilik daimi işçi kadrosu için 2 bin 500’ün üzerinde başvuru oldu! KIRŞEHİR’DE İŞSİZLİĞİN GELDİĞİ BOYUTA BAKIN! Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğünde çalıştırılmak üzere, 25 kişilik kamu (daimi) işçi statüsünde yapılacak alımlar için verilen süre Cuma günü mesai bitiminde sona erdi. 25 kişilik kadro için başvuru sayısının 2 bin 500’ü geçmesi […]

Ahi Evran Üniversitesi’ne alınacak 25 kişilik daimi işçi kadrosu için 2 bin 500’ün üzerinde başvuru oldu!

KIRŞEHİR’DE İŞSİZLİĞİN GELDİĞİ BOYUTA BAKIN!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğünde çalıştırılmak üzere, 25 kişilik kamu (daimi) işçi statüsünde yapılacak alımlar için verilen süre Cuma günü mesai bitiminde sona erdi. 25 kişilik kadro için başvuru sayısının 2 bin 500’ü geçmesi işsizliğin geldiği boyutun en güzel göstergesi oldu.
Edinilen bilgiye göre, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğüne tahsis edilen; 12 kişilik silahsız güvenlik görevlisi için 718, 10 kişilik temizlik görevlisi için 1703, eski hükümlü veya Terörle Mücadelede Yararlananlar (TMY) statüsünde olanlar arasında alınacak 3 kişilik bulaşıkçı kadrosuna da 60’ın üzerinde başvuru yapıldı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü, başvuru yapacak bütün kişilerin Kırşehir İl Merkezi ve ilçelerinde ikamet etme zorunluluğu bulunduğunu açıklarken, başvuru yapacak vatandaşların 13.03.2020 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gün boyu yapılacak noter kurası çekimi ile belirleneceğini, her meslekte alım kontenjanının, 4 katı asil ve 4 katı yedek kişi belirlenerek mülakat usulü ile yapılacağını duyurdu.
Kırşehir’de toplam 25 kişilik daimi kadro için başvuranların sayısının 2 bin 500’ü bulmasının işsizliğin geldiği boyutun en güzel göstergesi olduğunu ifade eden işsizler, hükümetin artık Türkiye’de giderek artan işsizliğin önüne geçmesi için gerekli kararları almalarını istediler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .