Kırşehir’de İlk Yüz Günlük Eylem Planı toplantısı gerçekleşti…

Kırşehir’de İlk Yüz Günlük Eylem Planı toplantısı gerçekleşti…

04.01.2019

2018 Yılı Değerlendirme, 2019 Yılı Planlama ve Cumhurbaşkanlığı Sisteminin İlk Yüz Günlük Eylem Planı Çerçevesinde Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde toplantı gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Sayın Bünyamin Yıldız Başkanlığında gerçekleştirilen 2018 yılı değerlendirme ve 2019 yılı planlama toplantı, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, İl Müdür […]

2018 Yılı Değerlendirme, 2019 Yılı Planlama ve Cumhurbaşkanlığı Sisteminin İlk Yüz Günlük Eylem Planı Çerçevesinde Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde toplantı gerçekleştirildi.
Vali Yardımcısı Sayın Bünyamin Yıldız Başkanlığında gerçekleştirilen 2018 yılı değerlendirme ve 2019 yılı planlama toplantı, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, İl Müdür Yardımcıları, Kuruluş Müdürleri ve Kuruluş Müdür Yardımcılarının katılımıyla gerçekleşti.
Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk yüz günlük eylem planında yer alan konuların işlendiği toplantıda; kuruluşların iş ve işleyişleri hakkında bilgi edinilerek, kuruluş idarecilerinin karşılaştıkları sorunların çözümü aşamasında neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Yine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün yatırımları hakkında genel değerlendirmeler yapıldı.
Toplumsal değerler çerçevesinde bireyi ve aileyi güçlendirmenin, sosyal hizmetler sunmanın devletin temel görevi olduğunu belirten Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız; “ Ülkemizde son yıllarda, toplumun refah koşullarını iyileştirmek ve sosyal devlet olma yolunda hızlı mesafelerin kat edildiğini, ihtiyaç sahiplerine sağlanan sosyal desteklerin oranında büyük ölçüde artış oldu ”dedi.
Sosyal yardımların, aile ve toplum hizmetlerinin, çocuk hizmetlerinin, engelli ve yaşlı hizmetlerinin, kadına yönelik hizmetlerin ve şehit yakınları ve gazilere yönelik iş ve işlemlerin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerinin hizmet alanına girdiğine vurgu yaparak; “Bu anlamda Müdürlük personeline büyük sorumluluk düşmektedir. Bunun yanı sıra Devlet olarak önleyici tedbirlerin alınması, toplumun bilinçlendirilmesinin gerektiği ayrıca devletimizin sağladığı imkânları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması esnasında hoşgörülü ve güler yüzlü olmalıyız ki, onlar kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmesinler” dedi ve bu yöndeki hizmetlerinden dolayı İl Müdürü Ramazan Baykara nezdinde bütün kurum idarecilerine ve çalışanlarına teşekkür etti.
İl Müdürü Ramazan Baykara; Vali Yardımcımız Sayın Bünyamin Yıldız’a ve Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’ye kurum ve kuruluşlarımızın iş ve işlemlerinde verdikleri desteklerden dolayı plaketlerini takdim ederek; “sunulan hizmetleri en iyi noktaya getirinceye kadar devletin imkanları ölçüsünde her türlü desteği sağlanacağını” ifade etti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .