Kırşehir’de ilik nakli için kan bağışı kampanyası başlatıldı

Kırşehir’de ilik nakli için kan bağışı kampanyası başlatıldı

08.01.2019

Kırşehir’de, kemik iliği rahatsızlığı bulunan hastalara uygun donör bulunabilmesi amacıyla kan bağışı kampanyası başlatıldı. Vali İbrahim Akın, Türkiye Kızılay Derneği İç Anadolu Bölge Kan Merkezi kan bağışı ve kök hücre bağışı ekibi tarafından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde 6 gün süreyle düzenlenen kampanyada kök hücre nakli için kan örneği verdi. İç Anadolu Gönüllü Verici […]

Kırşehir’de, kemik iliği rahatsızlığı bulunan hastalara uygun donör bulunabilmesi amacıyla kan bağışı kampanyası başlatıldı.
Vali İbrahim Akın, Türkiye Kızılay Derneği İç Anadolu Bölge Kan Merkezi kan bağışı ve kök hücre bağışı ekibi tarafından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde 6 gün süreyle düzenlenen kampanyada kök hücre nakli için kan örneği verdi.
İç Anadolu Gönüllü Verici Merkezi Sorumlusu Behlül Budak’ın kök hücre bağışı ile ilgili sunumunun ardından kan bağış merkezinde kan örneği veren Vali İbrahim Akın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kampanyada gönüllülerden kan bağışı ve kök hücre örneği toplanmasının amaçlandığını söyledi.
Vali Akın, “Çocuklarımıza konulan kan kanseri teşhisinin tedavisi kök hücre naklidir. Gerek ülkemizde, gerekse ilimizde kök hücre tedavisi bekleyen hastalarımıza umut olmak amacıyla, Sağlık Bakanlığı’nın Türk Kızılayı ile işbirliği çerçevesinde kurmuş olduğu Türkiye Kök Hücre Merkezi tarafından ilimizde 7-12 Ocak tarihleri arasında kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenleniyor. Bizler de bu kampanyaya destek vermek üzere buraya gelerek kök hücre nakli için donör olduk, kan örneği veriyoruz. Kemik iliği bekleyen 15 yaşındaki Okan Bodur ve 13 yaşındaki Mert Bektaş Kızıl evlatlarımız başta olmak üzere tedavi gören hastalara umut olabilmek için kan bağışında bulunuyoruz. Hiç tanımadığımız birine hayat vermenin mutluluğu tarif edilemez. Bütün Kırşehirli vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek vermeye, hastalara umut olmaya davet ediyorum.” dedi.
Programda Vali Akın’ın yanı sıra Milletvekili Mustafa Kendirli ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de kök hücre nakli için kan bağışında bulundular.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de yaptığı çağrıda “Tüm Kırşehirlileri kök hücre bağışçısı olmaya davet ediyorum. Kızılay’ımızın ve Sağlık Bakanlığımızın ortaklaşa düzenlediği kampanyayla birlikte inşallah kan vererek kök hücre vererek binlerce hastaya umut olabiliriz. Bağış için hiçbir risk içermeyen son derece basit bir yöntemle sadece kan vererek, insanların hastalıklarına şifa olma şansımız var. Bizde burada Kırşehir Belediyesi olarak böyle güzel bir kampanyaya Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde ev sahipliği yapıyoruz diyen Başkan Bahçeci, Tüm Kırşehirlilere sabah 10.00 ile 18.00 arası her gün Cumartesi akşamına kadar Kızılay’dan görevli arkadaşlarımız hazır bir şekilde bekliyorlar. Tüm Kırşehirlileri 18-50 yaş arası kan bağışı yapmaya kök hücre bağışçısı olamaya davete ediyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .