Kırşehir’de Huzurlu Parklar Uygulaması

Kırşehir’de Huzurlu Parklar Uygulaması

25.07.2017

KIRŞEHİR’DE vatandaşların yoğun olarak bulunduğu parklarda denetim ve kontroller yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün vatandaşların huzur içinde parkları kullanabilmesi adına gerçekleştirdiği “Türkiye Huzurlu Parklar Uygulaması” kapsamında Kırşehir’de de parklar denetimden geçti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla vatandaşların huzur içinde parklarda vakit geçirebilmesi amacıyla Kırşehir ile birlikte 81 il genelinde Türkiye Huzurlu Parklar Uygulaması gerçekleştirdi. Kırşehir Emniyet […]

KIRŞEHİR’DE vatandaşların yoğun olarak bulunduğu parklarda denetim ve kontroller yapıldı.
Emniyet Genel Müdürlüğü’nün vatandaşların huzur içinde parkları kullanabilmesi adına gerçekleştirdiği “Türkiye Huzurlu Parklar Uygulaması” kapsamında Kırşehir’de de parklar denetimden geçti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla vatandaşların huzur içinde parklarda vakit geçirebilmesi amacıyla Kırşehir ile birlikte 81 il genelinde Türkiye Huzurlu Parklar Uygulaması gerçekleştirdi.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, eş zamanlı olarak 17.00-20.00 saatleri arasında polis sorumluluk alanındaki parklarda temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güvenlik arasındaki hassas dengeye önem veren bir yöntem ile mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için uygulama yaptı.
Türkiye genelinde 4 bin 381 parkta gerçekleştirilen uygulamaya 2 bin 471 ekiple 7 bin 968 personel ve 39 detektör köpek katıldı.
Uygulama sonucunda 44 bin 58 kişi kontrol edildi. Arandığı tespit edilen 145 kişi yakalandı. 110 kişi gözaltına alınırken 226 şahıs hakkında ise adli-idari işlem uygulandı.
4 bin 215 araç kontrol edilerek 10 aranan araç yakalandı. 191 araca 95.403 TL cezai işlem uygulandı ve 39 araç ise trafikten men edildi.
1 adet tabanca, 3 adet av tüfeği, 7 adet mermi, 10 adet kesici delici alet, 1 adet kurusıkı tabanca, 2 gr eroin, 131 gr esrar, 54 gr bonzai, 8 adet captagon ve 37 paket kaçak sigara ele geçirildi.
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un bizzat takip ettiği ve polis-halk ilişkisine azami derecede dikkat edilerek Kırşehir ile 81 il genelinde gerçekleştirilen uygulamaların başarılı bir şekilde tamamlandığı öğrenilirken, 172 yıldır huzurun ve güvenin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın bu tür uygulamalara aralıksız devam edeceği bildirildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .