“Kırşehir’de hizmet ağımızı daha da genişleteceğiz…”

“Kırşehir’de hizmet ağımızı daha da genişleteceğiz…”

24.10.2017

Kırşehir’in yeni PTT Başmüdürü görevine başladı

ŞEHRİMİZDE yaklaşık 3,5 yıldır PTT Başmüdürü olarak görev yapan ve çalışmalarıyla Kırşehirlilerin takdirini kazanan Yaşar Öztürk Çanakkale Başmüdürlüğü’ne atanmasıyla boşalan göreve atanan Mehmet Kani Gümüşoğlu görevine başladı.
Adana PTT Başmüdürü olarak görev yaparken, Kırşehir PTT Başmüdürlüğü görevine atanan Mehmet Gani Gümüşoğlu, Kırşehir’de hizmet ağını daha da genişleterek, hizmetleri vatandaşın ayağına götüreceklerini söyledi.
Ahiler diyarı Kırşehir’de görev yapmaktan mutlu olduğunu ve anne ve babasının PTT’cilikten geldiğini ve bu mesleğine çok şeyler borçlu olduğunu belirten Gümüşoğlu, 1984’te Balıkesir’de PTT’de memur olarak çalışmaya başladığını, ardından 1987-2005 yılları arasında Kütahya’ya atandığını ve burada 18 yıl süreyle şef, amir ve başmüdür yardımcısı olarak görev yaptığını bildirdi.
Kütahya’dan Konya’ya atanan ve burada 2,5 yıl PTT Başmüdürü olarak görev yaptıktan sonra İzmir PTT Başmüdürlüğü’ne atanan Mehmet Kani Gümüşoğlu, burada 6 yıl çalıştı ve ardından 2013 yılında Adana PTT Başmüdürü oldu.
Adana’da 4 yıl görev yaptıktan sonra Kırşehir PTT Başmüdürlüğü’ne atanan ve Kırşehir’e gelerek görevine başlayan Gümüşoğlu, 1960 Rize doğumlu, evli ve 1 çocuk babası.
Kırşehir’de PTT’nin hizmet ağını arttırmak ve vatandaşlara en kolay ve en hızlı hizmeti vermek için çalışacağını belirten Gümüşoğlu gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Ülkemizde 1840 yılında kurulan PTT bugün 177 yaşında. Genel Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda Kırşehir’de de halkımıza en iyi hizmeti vermenin çabası içindeyiz. Genel Müdürümüz Sayın Kenan Bozgeyik Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığını yürütüyor. Türkiye’de PTT olarak hizmet ağımızı her geçen gün arttırıyor ve hizmette kaliteyi ve hızlı ve güvenilirliği ön planda tutuyoruz. Bu çerçevede Kırşehir’de halkımızın yoğun olduğu birden fazla yere yeni şube açarak halkımıza hızlı ve güvenilir hizmetleri vereceğiz. Kırşehir’de üniversite bölgesine, Terme Caddesi’ne ve diğer semtlerdeki şube açma çalışmalarımıza hız verip, en kısa sürede sonuçlandıracağız.”
Türkiye’nin en güzel illerinden birisi olan Kırşehir’de görev yapmaktan duyduğu mutluluğu da dile getiren Gümüşoğlu. PTT’nin hizmetleri hakkında da şunları söyledi:
“177. Kuruluş yıldönümünü kutlayan PTT teşkilatımız bugün Türkiye’nin her yerinde bankacılık hizmetleri de dahil olmak üzere, kargo ve fatura ödemeleri gibi bir çok alanda vatandaş memnuniyeti ile görev yapıyor. Türkiye’nin bir çok ilinde görev aldım ve şimdide Kırşehir gibi güzel bir ilde görev yapmaya başladım ve bundan son derece mutluyum. Nerede olursanız olalım nerede olduğumuzun hiç bir önemi yok. Önemli olan kalıcı olan hizmetlerle anılmak ve bu memlekete güzel kalıcı eserler bırakabilirsek ne mutlu bize. Çalışmalarımızla basınımız ile istişare içerisinde olacağız. Kısaca Hizmetlerimiz Arasında; Mektup Postası, tebligat, kayıtlı elektronik posta, telgraf, tele-post (faks) hizmetleri, Kişisel Pul hizmetleri ve Filateli hizmetler, Kargo/ Kurye kabul ve dağıtım hizmetleri, Yurtiçi ve Yurtdışı havale hizmetleri, Posta Çeki hizmetine ilişkin hizmetler, interaktif işlemler, Elektrik, Su, Doğal gaz, GSM ve sabit telefon /internet fatura tahsilatları Yurtdışı Para Transferi (Western Union Şirketi Namına Yapılan) Hizmetleri, Özel Şirketler ve Kamu Kurumları adına fatura tahsilatı Hizmetleri, Bankalar adına kredi verme işlemlerinin yapıldığı, Maaş /aylık, işsizlik ve sosyal yardım ödemlerinin işyerlerimizden yapılması hizmeti, Kuruluşumuz ile SGK, İŞKUR Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Sosyal- Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları arasında maaş /aylık, işsizlik ve sosyal yardım ödemelerinin işyerlerimizden yapılması hizmeti, Trafik Para cezalarının tahsilatı hizmeti, Sigorta Poliçe satış ve prim tahsilatını yapılması hizmeti, Efektif alış ve satış döviz işlemleri hizmeti, HGS Satış İşlemleri hizmeti, e-Devlet şifresi ve zarf satış işlemleri hizmetleri yapılmaktadır. Her geçen gün hizmette kaliteyi arttırarak PTT Kırşehirlilere en güzel hizmetleri vermeye devam edecektir. Bu çerçevede hizmetlerimizi vatandaşın kolaylıkla ulaşabileceği bir şekilde genişleteceğiz.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .