“KIRŞEHİR’DE HİÇ KİMSEYİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ”

“KIRŞEHİR’DE HİÇ KİMSEYİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ”

01.01.2019

CHP Belediye Başkan adayı Ekicioğlu, Kamanlılar Derneği’nde konuştu: “KIRŞEHİR’DE HİÇ KİMSEYİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ” CHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, İl Başkanı Baran Genç, Merkez İlçe doğan Yıldızhan ve bir grup partili ile birlikte Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cahit Aydındurmuş ve yönetim kurulu üyeleri CHP Belediye […]


CHP Belediye Başkan adayı Ekicioğlu, Kamanlılar Derneği’nde konuştu:

“KIRŞEHİR’DE HİÇ KİMSEYİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ”

CHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, İl Başkanı Baran Genç, Merkez İlçe doğan Yıldızhan ve bir grup partili ile birlikte Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.
Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cahit Aydındurmuş ve yönetim kurulu üyeleri CHP Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu ve parti yöneticilerini dernek binasında ağırladı.
Başkan Cahit Aydındurmuş ve yönetim kurulu üyeleri CHP Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu’na hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
Dernek olarak bütün partilere eşit mesafede olduklarını belirten Aydındurmuş, siyasete giren, Belediye Başkan adaylarının hepsine başarılar dilediler.
Kırşehir’de bütün sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri ziyaret ederek görüş ve düşüncelerini aldıklarını, 31 Mart seçimlerinde Kırşehir halkının oylarıyla Belediye Başkanı seçilmesi halinde hep birlikte Kırşehir’i yöneteceklerini ifade eden CHP Kırşehir belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, şehrin mutluluğu için çalışacaklarına söz verdi.
Kırşehir’de kendilerine güvenin hiç kimseyi mahcup etmeyeceklerini ve hiç kimseyi ötekileştirmeyeceklerini ifade eden Selahattin Ekicioğlu, şunları söyledi:
“Biz yola çıktık, siyasete bir adım attık. Tamamen ülkemizdeki gençlerin hayata ve yaşama ülkenin ekonomisine ve ticaretine ve yaşama katkı sunmak için. Siyasi hayata genç bir ekiple yola çıktık. Sağ olsunlar. Bunlarda bizi bu tür çalışmalarda bizi yalnız bırakmıyorlar. Tabi sivil toplum örgütleri, özellikle dernekler hemşehri dernekleri şehirde yaşamı birleştiren, kolaylaştıran olmazsa olmazlardan biridir. Bu dernekler Kamanlılar, Yabanlılar, Yağmurlular, Sıdıklılar, Dulkadirliler gibi bir çok dernek var şehrimizde. Kenti yönetirken tabi ki bütün derneklerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın görüş ve düşüncelerini dikkate alacağız. Biz buraya siyaset yapmaya gelmedik. Kim Belediye Başkanı olursa olsun, kim siyasetçi olursa olsun, milletvekili olursa olsun tabandan gelen sesi dikkate alıp şehir ve ülke yönetiminde onların sorunlarını, isteklerini masaya yatırıp ortak akıldan buluşarak yönetmeli diye düşünüyorum. Bunun için de özellikle dernek bize siyasi partilere katacağı çok şey vardır diye düşünüyoruz. Normal hayatta da herkesle iç içeyiz biz. Bu dernekler sizin temsil makamınız. Siz ve üyelerinizin sorunlarınızı, bu ili yöneten insanlara aktarmak göreviniz. Eğer ki bu alttan gelen istekler şehri yönetenler, ülkeyi yönetenler dikkate almazlarsa doğru işler ortaya çıkmıyor maalesef. Türkiye’nin değil dünyanın her yerinde öyle. Bugüne kadar Belediye Başkanlığı yapmış büyüklerimiz, arkadaşlarımız var. Herkesin hepsinin emeği var. Hepsine teşekkür ediyoruz. Eğer bize de bu yetkiyi vatandaşlarımız verirse biz de hep birlikte daha güzele daha iyiye doğru, sizin için, bu şehrin mutluluğu için çalışacağımıza söz veriyoruz. Bizlere güvenen hiç kimseyi mahcup etmeyeceğiz, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Hiç kimseyi dışlamadan bu şehre sahip çıkmak için çok ama çok çalışacağız. Hemşehrilerimiz bize yetki versin biz de sizlerle birlikte bu kente sahip çıkacağız. Elbette diğer arkadaşlara da yetki verirlerse onların da sahip çıkacağına inanıyoruz.”
Ziyarette kısa bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Baran Genç, “Bir Kamanlı yeğeni olarak burada bulunmaktan onur duyuyorum. Umarım iyi dileklerimizin hepsi gerçekleşir. Yeni yeriniz de hayırlı, uğurlu olsun. Ama Ahi Çarşısını bu kadar durgun görmek gerçekten bizi üzdü. Esnafın hali biraz sıkıntılı görünüyor. Umarım düzelir. Teşekkür ediyoruz bizi kabul ettiğiniz için. Şimdilik nezaket ziyaretleri yapıyoruz onu belirtiyim. Maksadımız tabi ki ideolojik olarak size bir bilgi aktarmak ya da burayı politize etmek değil, burası bir ilçenin sivil toplum kuruluşu her görüşten insan olabilir. Sadece nezaket ziyaretinde bulunduk“ dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .