KIRŞEHİR’DE “HER KYK’LIYA BİR FİDAN”

KIRŞEHİR’DE “HER KYK’LIYA BİR FİDAN”

05.12.2017

KYK Kırşehir İl Müdürü Faruk Şahin: “4 farklı ormanlığı ağaçlandırmaya devam ediyoruz”

Orman Genel Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu arasında imzalanan protokolle 81 ilde oluşturulan KYK ormanlarına yeni fidanlar eklendi.
‘Her KYK’lı Bir Fidan’ sloganıyla yola çıkan KYK, her yıl yurtlara yeni kaydolan öğrenciler için fidan dikimi etkinliği düzenleniyor. Kırşehir Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, proje kapsamında geçtiğimiz hafta sonu KYK Ormanı alanında fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi.
KYK Kırşehir İl Müdürü Faruk Şahin, geçtiğimiz yıl ‘Her KYK’lı Bir Fidandır’ sloganıyla başlayan ağaç dikme etkinliğinin bu yılda gerçekleştirildiğini belirterek, yapılan fidan dikimi etkinliğiyle, ağaç, orman sevgisi ve yeşilin yaşatılması konusunda gençlerde farkındalık oluşturmanın amaçlandığını, etkinlikte KYK yurtlarında kalan öğrenci sayısı kadar ağacın toprakla buluşturulmasının hedeflendiğini söyledi.
Kırşehir KYK İl Müdürlüğüne bağlı Yurt Müdürlüklerimizde kalan öğrencilerle birlikte 03 Aralık 2017 Pazar günü Saat:11:00 da 81 İlde aynı anda 250 Bin Fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Kredi ve Yurtlar Kurumu Kırşehir İl Müdürü Faruk Şahin, “KYK ailesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da fidan dikimini gerçekleştirdik. Kredi ve Yurtlar Kurumu Ailesi olarak 4 farklı KYK Ormanında öğrencilerimiz ile birlikte çam fidanları dikimin gerçekleştirdik. Her Geçen Gün Büyümeye devam eden KYK ormanlarında her öğrencinin bir fidanı olmaya devam ediyor. KYK, gençlere barınma, burs/kredi hizmetleri vermenin yanı sıra insanlığa faydalı etkinlikler düzenleyerek onların hayatını güzelleştirmeye çalışıyor. KYK’lı gençler, bugün yaşadıkları şehirleri ağaçlandırarak geleceğe en anlamlı mirası bıraktı. Her ilde oluşturulan KYK Ormanlarında bulunan fidanlar KYK’lı gençlerin ve şehitlerin isimlerini taşıyor. Fidanlar büyüyüp yaşadıkça gençlerin ve şehitlerimizin isimleri de hatırlanacak, ‘Her KYK’lı Bir Fidan’ sloganıyla çıkılan yolda fidanlar toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Dikilen fidanların bakımlarının belirli periyotlarla yapılacağını belirten Boduroğlu, programa katılan tüm öğrencilere, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ve KYK çalışanlarına teşekkür etti. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .