Kırşehir’de hedef tekli eğitim

Kırşehir’de hedef tekli eğitim

06.01.2018

Milletvekili Mikail Arslan, Milli Eğitim’de brifing aldı

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’i makamında ziyaret etti ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirerek, yapılan çalışmalar ve sorunlar hakkında bilgiler aldı.
Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’in Kırşehir eğitimi hakkında yaptığı sunumuyla başlayan toplantı Milletvekili Mikâil Arslan’ın konuşması ile devam etti.
Milletvekili Mikâil Arslan, mülteci öğrencilerin eğitimine yönelik geniş kapsamlı bir çalıştay yapılmasının yaralı olacağını, eğitimdeki iyi örneklerin basın ve kamuoyu ile paylaşılmasını, yapılan çalışmaların bakanlığa rapor olarak sunulmasının yaralı olacağını belirtti.
Eğitim-öğretim kalitesinin yükseltilmesi ve farkındalık oluşturulması, eğitimde iyi örnekler ve proje çalışmaları yer alacağı geniş kapsamlı bir program düzenlenmesi gerektiğini de belirten Milletvekili Arslan, Kırşehir’de eğitim alanında tamamlanan, devam eden ve hazırlanan projelere değindi.
Kırşehir eğitiminin daha yüksek bir seviyeye ulaşması için alınması gereken tedbirlerin ve fiziki şartların iyileştirilmesi gerektiğini söyleyen Milletvekili Arslan, önemli konular hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu ve 2018-2019 yılında Kırşehir’de tekli eğitime geçilmesi için her türlü hazırlığın yapıldığını kaydetti.
Eğitimde marka kent olan Kırşehir’de okul yapımlarının hızla devam ettiğini, bu okulların yeni eğitim ve öğretim yılına kadar yetiştirilmesini hedeflediklerini belirten Milletvekili Arslan, “Kırşehir ve ilçelerimizde bir çok ilkokul, orta ve lise binaları yapıyoruz. Geçmiş yıllarda depreme dayanıksız olduğu için yıkılan okullarımızı yeniledik. Devam eden okul inşaatlarımızı bu yıl içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Çünkü yeni eğitim ve öğretim yılında bütün okullarımızı tekli eğitime kavuşturmak istiyoruz. Ayrıca Kırşehir’e modern bir Öğretmenevi kazandırıyoruz. Gelecek yıl tamamlamayı hedeflediğimiz Öğretmenevi de çok amaçlı olarak Kırşehir’e önemli hizmetler verecek” dedi.
Arslan, Milli Eğitim Müdür Şevket Karadeniz’e verdiği brifingden dolayı teşekkür etti. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .