Kırşehir’de hedef jeotermal, tarım ve hayvancılıkta markalaşmak

Kırşehir’de hedef jeotermal, tarım ve hayvancılıkta markalaşmak

13.09.2019

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kentin jeotermal, tarım ve hayvancılıkta markalaşmasını hedeflediklerini bildirdi. Karakaya, yaptığı yazılı açıklamada, Kırşehir’in bölgesel kalkınmasına destek vermek için projeler hazırladıklarını belirterek, bunun için ortaya koydukları stratejik plan doğrultusunda hareket ettiklerini ifade etti. İnsan yetiştirmenin yanı sıra en önemli görevlerinden birinin de içinde bulundukları şehrin kalkınmasına […]


Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kentin jeotermal, tarım ve hayvancılıkta markalaşmasını hedeflediklerini bildirdi.
Karakaya, yaptığı yazılı açıklamada, Kırşehir’in bölgesel kalkınmasına destek vermek için projeler hazırladıklarını belirterek, bunun için ortaya koydukları stratejik plan doğrultusunda hareket ettiklerini ifade etti.
İnsan yetiştirmenin yanı sıra en önemli görevlerinden birinin de içinde bulundukları şehrin kalkınmasına ve ekonomik seviyesine mutlaka katkı sağlamaları gerektiğini vurgulayan Karakaya, şunları kaydetti:
“Pilot üniversite projesi kapsamında üniversitemiz, bölgenin önemli değerlerini markalaştırma adına 7 proje üretti. Bu projeler ülkemiz için çok önemli. Bölgesel kalkınma projeleri, üniversiteleri birbirinden farklılaştırır. Benzeşik olmaktan kurtarır. Üniversiteler aynı zamanda evrensel tanımına uygun olarak ürettiği bilgi ile çevresine de katma değer sağlamalıdır. Kırşehir’de bizler bölgesel kalkınma adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projelerimiz ile bölgemizin markalaşması gereken değerleri jeotermal, tarım ve hayvancılık olduğunu belirleyip, bu alanlara yoğunlaştık. Kırşehir’e Ahi Evran Üniversitesi olarak değerler katıyoruz. Kentin ekonomik açıdan kalkınmasına biz de katkı veriyoruz. Hedefimiz, Kırşehir’in jeotermal, tarım ve hayvancılıkta markalaşmasına katkı sağlamak.”
Karakaya, 2006 yılında kurulan KAEÜ’de ilk etapta 55 bölüm açıldığına işaret ederek, son 2 yıl içerisinde ise yaklaşık 60 yeni bölümü Kırşehir’e kazandırdıklarını dile getirdi. KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

şenol alpaslan

SAYIN REKTÖRÜM İÇ ANADOLUNUN DENİZİ HİRFANLI BARAJINDA MALESEF BALIKÇILIK YOK DENECEK KADAR AZ .PROJELERİNİZE KÜLTÜR BALIKÇILIIĞNI DA ALIRSANIZ ÇOK İYİ OLACAĞI KANAATİNDEYİM.KAYSERİ YAMULA BARAJINDA AĞZINA KADAR ALABALIK ÇİFTLİĞİ VAR .BİZDE BİLDİĞİM KADARIYLA TOKLÜMENDE BİR TANE VAR.

16.09.2019, 14:32

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .