Kırşehir’de Hava Sıcaklıları Düşecek

Kırşehir’de Hava Sıcaklıları Düşecek

21.05.2020

Yurdumuzda etkili olan sıcak hava dalgasının bugünden itibaren (21 Mayıs 2020 Perşembe) etkisini kaybederek Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca Kırşehir ve çevresinde hissedilir derecede (10 – 15 °C) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre 22 Mayıs Cuma günü ilimiz ve çevresinde sağanak ve gök gürültülü […]

Yurdumuzda etkili olan sıcak hava dalgasının bugünden itibaren (21 Mayıs 2020 Perşembe) etkisini kaybederek Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca Kırşehir ve çevresinde hissedilir derecede (10 – 15 °C) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.
Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre 22 Mayıs Cuma günü ilimiz ve çevresinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağı, rüzgârın ise kuvvetli (40 – 60 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
Beklenen sıcaklık değişimi, kuvvetli rüzgâr ve yer yer görülebilecek kuvvetli yağışların oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.
(Haber Merkezi)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .