Kırşehir’de hava kirliliği!

Kırşehir’de hava kirliliği!

20.01.2015

  Dar gelirli doğalgazla ısınamayınca soba kurdu Kırşehir’de hava kirliliği! Doğalgaz fiyatlarının yükselmesi ve ısınmada yaşanan sıkıntıların ardından Kırşehir’deki dar gelirliler, odun, kömür yakmaya başladı. Doğalgazla ısınamadıkları için soba kuran ve ne bulursa onu yakan vatandaşların bacalarında çıkan duman çevre sakinlerini rahatsız ediyor. Kırşehir’de özellikle kenar mahallelerde sobayla ısınmayı tercih eden vatandaşların yanı sıra şehir […]

 

Dar gelirli doğalgazla ısınamayınca soba kurdu

Kırşehir’de hava kirliliği!

Doğalgaz fiyatlarının yükselmesi ve ısınmada yaşanan sıkıntıların ardından Kırşehir’deki dar gelirliler, odun, kömür yakmaya başladı.
Doğalgazla ısınamadıkları için soba kuran ve ne bulursa onu yakan vatandaşların bacalarında çıkan duman çevre sakinlerini rahatsız ediyor. Kırşehir’de özellikle kenar mahallelerde sobayla ısınmayı tercih eden vatandaşların yanı sıra şehir merkezindeki mahallelerde de doğalgaz yerine ne bulursa yakanların bacasından çıkan dumanlar vatandaşlara nefes aldırmıyor.
Özellikle akşam saatlerinde görülen dumanlarla nefes alamadıklarını belirten vatandaşlar “Balkona çamaşır asamıyoruz, duman zehirleri Çamaşlarımızı sarıyor. İçeride çamaşır kurutmak zorunda kalıyoruz. Bunun hiç mi yaptırımı yok? Herkes rastgele şeyler yakıyor, simsiyah duman kaplıyor şehri” diyerek tepki gösterirken, soba yakmak zorunda kalan vatandaşlar ise “Ne yapalım odun, kömür yakıyoruz. Bazen kömürler kötü olunca ister istemez hava kirliliği oluyor” dediler.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .