Kırşehir’de güvenli okul, güvenli eğitim projesi devam ediyor

Kırşehir’de güvenli okul, güvenli eğitim projesi devam ediyor

21.01.2015

KIRŞEHİR Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı konan “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi kapsamında 12-16 Ocak tarihleri arasında ilimiz merkezinde 7 anaokulunda öğrencilere trafik eğitimi, yönetici ve öğretmenlerine Çocuk Şube Müdürlüğü mevzuatı, bireysel güvenlik kuralları ve çocuk istismarı konularında uzman personelce eğitim verildi. Çocuklarımızın gelişimlerini sağlıklı bir ortamda tamamlamaları, ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri, sosyal devlet […]

KIRŞEHİR Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı konan “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi kapsamında 12-16 Ocak tarihleri arasında ilimiz merkezinde 7 anaokulunda öğrencilere trafik eğitimi, yönetici ve öğretmenlerine Çocuk Şube Müdürlüğü mevzuatı, bireysel güvenlik kuralları ve çocuk istismarı konularında uzman personelce eğitim verildi.

Çocuklarımızın gelişimlerini sağlıklı bir ortamda tamamlamaları, ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri, sosyal devlet anlayışımızın vazgeçilmez gereklerinden birisi. Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü olarak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarında yetiştirilmesini temel amaç olarak değerlendirirken, bu kapsamda, 29/12/2014 tarihinde uygulamaya konan “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi kapsamında 12-16 Ocak tarihleri arasında il merkezimizde bulunan toplam 7 anaokulunda öğrencilere trafik eğitimi, yönetici ve öğretmenlerine Çocuk Şube Müdürlüğü mevzuatı, bireysel güvenlik kuralları ve çocuk istismarı konularında uzman personelce eğitim verildi.
Okul yönetici ve öğretmenlerine bireysel olarak çocukların kendilerini koruyacak kurallar için eğitim verilirken, bu eğitim doğrultusunda çocukları bilgilendirme amaçlı afişler dağıtıldı, eğitim süresi içerisinde öğretmenler tarafından bu kuralların periyodik olarak öğrencilere anlatılması istendi.
Bu eğitimlere 7 anaokulunda toplam 910 öğrenciye temel trafik kuralları konusunda, 61 yönetici ve öğretmene Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nü bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü mevzuatı, bireysel güvenlik kuralları ve çocuk istismarı konularında eğitim verildi. Ayrıca 17-18 Ocak tarihlerinde de Defne Kılıçözlü Anaokulu velilerine yönelik Polisevinde Çocuk Şube Müdürlüğü mevzuatı, bireysel güvenlik kuralları ve çocuk istismarı konularında eğitim verildi.
Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün planlaması doğrultusunda il merkezimiz ve ilçelerimizde bulunan okullarımıza yönelik eğitim çalışmalarının önümüzdeki günlerde de periyodik olarak devam edeceği bildirildi.



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .