Kırşehir’de gönüllü gençler boş durmuyor…

Kırşehir’de gönüllü gençler boş durmuyor…

09.03.2018

KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Emre Aslan, Genç Gönüllüler projesi ile yaptığı açıklamada gönüllü olarak fakir çocukların derslerine yardımcı olma, fidan dikme, sokakları temiz tutma, hastaları, yaşlıları ziyaret ettiklerini, okul boyama ve bunun gibi yüzlerce gönüllülük faaliyetine katılabildiklerini söyledi. Bazı konularda eğitimden geçirilen gönüllülere eğitim sonunda sertifika verdiklerini belirten Aslan, Kırşehir’deki gönüllü gençlerimiz değişik […]

KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Emre Aslan, Genç Gönüllüler projesi ile yaptığı açıklamada gönüllü olarak fakir çocukların derslerine yardımcı olma, fidan dikme, sokakları temiz tutma, hastaları, yaşlıları ziyaret ettiklerini, okul boyama ve bunun gibi yüzlerce gönüllülük faaliyetine katılabildiklerini söyledi.
Bazı konularda eğitimden geçirilen gönüllülere eğitim sonunda sertifika verdiklerini belirten Aslan, Kırşehir’deki gönüllü gençlerimiz değişik faaliyetlerde bulunarak birçok aktivitelerde bulunuyorlar. Gençlerin hiçbir beklentisi olmadan, topluma faydalı faaliyetlerde yer alması çok önemli. Gençlerin gönüllülük faaliyetlerini tek başlarına gerçekleştirmeleri yerine, belirli gönüllü kuruluşlara entegre olmalarını ve faaliyetlerini bu yolla gerçekleştirmelerini özendirecek çalışmalar yapıyoruz. Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü’nün ‘Sen de Gönül Ver’ sloganıyla Genç Gönüllüler programı kapsamında hayata geçirdiği projeye 8 bin 47 kişi gönüllü olmak için başvuru yaptı. genç gönüllüer.gov.tr internet sitesinde şu ana kadar 483 kurumun 692 ilanı yayınlandı. Genç gönüllülerin sivil toplum kuruluşlarına olan katılımlarını artırmak ve bu gençlerin başarısını destekleyici faaliyetlerde bulunmalarını sağlamak amacımız” dedi.
Gönüllülük faaliyetlerine iştirak eden gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu fotoğrafçılık eğitimi, gönüllü itfaiyeci eğitimlerine öncelikli olarak kabul ediliyorlar. 6 Haziran 2015 tarihinde açılan genç gönüllüler.gov.tr internet sitesinde şu ana kadar 483 kurumun 692 ilanı yayınlanırken, 8 bin 47 kişi gönüllü olmak için başvuru yaptı. En çok gönüllü ilanı 218 ilan ile sağlık ve sosyal hizmetler dalında oldu. Eğitimde 186, çevrede 169, kültür ve turizmde 82, afet ve acil durumda 20 ve sporda 17 ilan yayınlandı.
GENÇLİK VE GÖNÜLLÜLÜK BİR ARADA
Spor alanında birçok yeniliklere imza atan ve sosyal aktivitenin her geçen gün arttığı ilimizde, gençlere sporun sevdirilmesi doğrultusunda aktiviteler sunan Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan gençler için gece gündüz demeden mesai harcıyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin gönüllü olarak hizmet etmeleri için pek çok gönüllülük fırsatı sunuyor. Gençlerin daha fazla gönüllülük faaliyetlerine katılımını sağlamak ve gençliğin sosyal ve kişisel gelişimini desteklemek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan proje ile gençlerin toplumsal hayata katılımı hedefleniyor. Genç nüfusun daha fazla gönüllülük faaliyetlerine katılımının sağlanması, gençliğin sosyal ve kişisel gelişiminin desteklenmesi, toplumsal hayata katılım, serbest zamanın etkin değerlendirilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından www.genç gönüllüler.gov.tr adında bir internet sitesi kuruldu.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bu proje konusunda üzerinde hassasiyetle durarak genç gönüllerin katılımını sağlıyor. Kırşehir’de göreve geldiği günden bu yana birçok projeleri hayata geçiren İl Müdürü Emre Aslan, gençlerin spora olan ilgisini giderek artırıyor.
Gönüllü arayan kurum ve kuruluşlar ile gönüllü olmak isteyenleri bir araya getiren internet sitesinde kurum ve kuruluşlar ihtiyaç duyduğu gönüllü ilanlarını yayınlayabiliyor. Gönüllü olmak isteyen gençler; spor, kültür ve turizm, çevre, afet ve acil durum, eğitim, sağlık ve sosyal hizmetler kategorileri altındaki seçeneklerden istediklerini tercih edebiliyor. Genç gönüllüler ayrıca mobil uygulaması ile gönüllü ilanlarını anında görüp, istedikleri ilana bulundukları yerden de başvuru yapabiliyor.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .