Kırşehir’de “Gönülden Dillere, Dillerden Tellere” etkinliği

Kırşehir’de “Gönülden Dillere, Dillerden Tellere” etkinliği

28.10.2017

ÇANAKKALE’DE hayat bulan “Gönülden Dillere, Dillerden Tellere” projesinin Kırşehir’deki etkinliğinde halk ozanları bugün buluşacak. Görme engelli ozan Aşık Veysel’in anılmasının yanı sıra Çanakkale ve Sarıkamış başta olmak üzere tüm şehitlere şükran duygularının dile getirileceği etkinlikte gönüllerdeki duygular tellerden yine gönüllere dokunacak. İçişleri Bakanlığınca desteklenen Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Çanakkale Engelliler ve Spor […]

ÇANAKKALE’DE hayat bulan “Gönülden Dillere, Dillerden Tellere” projesinin Kırşehir’deki etkinliğinde halk ozanları bugün buluşacak.
Görme engelli ozan Aşık Veysel’in anılmasının yanı sıra Çanakkale ve Sarıkamış başta olmak üzere tüm şehitlere şükran duygularının dile getirileceği etkinlikte gönüllerdeki duygular tellerden yine gönüllere dokunacak.
İçişleri Bakanlığınca desteklenen Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Çanakkale Engelliler ve Spor Kulübü Derneğince ortaklaşa yürütülen “Gönülden Dillere, Dillerden Tellere” projesinin çalışmalarına başlandı.
Bu kapsamda bugün saat 18.30’da Kırşehir’de etkinlik yapılacak.
Çanakkale’den başlayan proje ile sırasıyla ilk etapta Kars, Erzurum, Ardahan ziyaret edilirken, ikinci etapta Kırşehir, Nevşehir, Sivas ziyaret edilecek.
Proje çalışmaları salon programları şeklinde Çanakkale, Sarıkamış, Kut’ül Amare ve 15 Temmuz gibi Türkiye’deki tarihi dönüm noktalarının yanı sıra medeniyetimizi ve kültürümüzü etkileyen alanlar tarihçilerce anlatılacak.
Etkinlikte ayrıca dönüm noktalarına ilişkin dillendirilmiş anonim eserler halk ozanları tarafından tellerde hayat bularak gönüllerdeki duygular dillere oradan da tellere nakşedilecek.
Kırşehir’de bugün saat 18.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak programda, açılış konuşmalarının ardından video gösterimi sonrasında “Gönülden Dillere” konulu konferans verilecek.
Program, “Dillerden Tellere” Aşıklar Dinletisi ile tamamlanacak.
Kırşehirliler, bugün saat 18.30’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilecek programa davet edildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .