Kırşehir’de geniş kapsamlı “Koronavirüs” denetimi

Kırşehir’de geniş kapsamlı “Koronavirüs” denetimi

06.08.2020

 Kontrollü sosyal hayat döneminde yapılan en kapsamlı Koronavirüs denetimi ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığımızın 81 Valiliğe gönderdiği Koronavirüs Denetimleri konulu genelge kapsamında ilimizde de “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganıyla Vali İbrahim Akın başkanlığında geniş kapsamlı bir denetleme gerçekleştirildi. Valilik önünden başlayıp Terme Caddesi sonuna kadar devam eden denetlemeye Vali İbrahim Akın’ın […]

 Kontrollü sosyal hayat döneminde yapılan en kapsamlı Koronavirüs denetimi ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de gerçekleştirildi.
İçişleri Bakanlığımızın 81 Valiliğe gönderdiği Koronavirüs Denetimleri konulu genelge kapsamında ilimizde de “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganıyla Vali İbrahim Akın başkanlığında geniş kapsamlı bir denetleme gerçekleştirildi.
Valilik önünden başlayıp Terme Caddesi sonuna kadar devam eden denetlemeye Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, ilgili kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, meslek odaları temsilcileri, genel ve özel kolluk birimleri katıldı.
Denetleme sırasında esnaflara ve vatandaşlara alınan tedbirlere uyulması konusunda uyarılarda bulunan Vali İbrahim Akın, yaptığı açıklamada, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs tehlikesinin geçmediğini, salgınla mücadele etmenin belirlenen kurallara uymakla mümkün olacağını söyledi.
Salgınla mücadelenin en etkili 3 kuralının maske, mesafe ve temizlik olduğunu, bugünkü denetlemede de vatandaşlarımızdan bu kurallara uymalarını istediklerini belirten Vali İbrahim Akın; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Koronavirüs salgını ile topyekûn bir mücadele vermekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve Sağlık Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulu’nun önerileri ile ülkemiz genelinde salgınla mücadele konusunda önemli kararlar alınıyor. Alınan bu kararlar doğrultusunda ilimizde de gerek İl Hıfzıssıhha Kurulumuz gerekse İl Pandemi Kurulumuzun önerileri ile salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla aldığı birçok kararı uygulamaya koyuyoruz.” dedi.
Haziran ayı itibari ile ülkemizde kontrollü sosyal hayat dönemine girildiğini ifade eden Vali Akın, “Yaz mevsiminde olduğumuz bu günlerde salgınla mücadelede bir gevşeme oluştu, vatandaşlarımız rehavete kapıldı. Fakat tehlike geçmiş değil, salgınla mücadelemiz devam etmektedir. Salgınla mücadelenin en etkili 3 kuralı da maske takmak, sosyal mesafeyi korumak ve temizliğe önem vermektir. Salgınla mücadele kapsamında, insanlarımızın yoğun olarak bulunduğu iş yerlerinde de uyulması gereken kurallar belirlendi. Bugün de, İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde bütün illerimizde, kamu kurum ve kuruluşlarımızın tamamının katılımı ile sahadayız. Bu denetlemede salgınla mücadelemizin devam ettiğini, rehavete kapılmadan belirlenen kurallara mutlaka riayet edilmesi gerektiğini insanlarımıza hatırlatıyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların tamamı sağlığımızı korumak içindir. Bu vesileyle, bütün vatandaşlarımızı hem toplum sağlığı hem de bireysel sağlığımız için kurallara uymaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.
Koronavirüs denetimi, Vali Akın ve beraberindekilerin insanlarımızın yoğun şekilde bulunduğu işyerlerini denetleyerek işletme sahipleri ve vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen konularında uyarılarda bulunmaları ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .