Kırşehir’de, Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü

Kırşehir’de, Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü

20.05.2015

MHP Kırşehir Milletvekili adayı Mustafa Erkal: “19 Mayıs, Türk milletinin şahlanış günüdür”
MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici: “Düşen bayrağımızı tekrar göndere çekeceğiz”

MHP GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ.avi_snapshot_00.42_[2015.05.20_09.43.00] copy

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü düzenledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı canlandırmak ve tekrar eski özelliğinde kutlanması için Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü’ne Kırşehirliler, yoğun katılım gösterdi.
Cacabey Meydanı’ndan başlayan ve Türk Büyükleri Parkı’nda tamamlanan Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü’ne sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere birçok kesimden destek verildi.
Vatandaşların yoğun katılımının olduğu Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü’nde “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” “Ne mutlu Türk’üm diyene” sloganları atıldı.
Parti bayraklarının kullanılmadığı ve sadece Türk bayrakları ile gerçekleştirilen Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü ile 19 Mayıs ruhu yeniden canlandırıldı.
Türk Büyükleri Parkı’nda tamamlanan yürüyüşün ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı.

YÜRÜYÜŞ SIRASINDA "NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE" SLOGANLARI ATILDI

YÜRÜYÜŞ SIRASINDA “NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE” SLOGANLARI ATILDI

“19 MAYIS, TÜRK MİLLETİNİN ŞAHLANIŞ GÜNÜDÜR”
MHP Kırşehir Milletvekili adayı Mustafa Erkal, 19 Mayıs’ın Türk milletinin şahlanış günü olduğunu vurgulayarak, “Bayrak inmez, ezan dinmez. Türk milleti var oldukça da bayrağımız inmeyecek, ezanımız dinmeyecektir. 19 Mayıs, Türk milletinin şahlanış günüdür. 19 Mayıs, çürümüş yönetimlere ders vermek için, 19 Mayıs 1919’da Ata’mızın attığı adımla Türk milletinin şahlandığı gündür. Değerli Kırşehirliler, üç hilalimiz asırlar boyunca Türk milletini üç kıtada temsil etti. Gittiğimiz her yere ilahi kerimatullah için gittik. Allah’ın adını yaymak için gittik. Bugün de üç hilalin emaneti bizdedir. Bu emaneti inşallah sonsuza kadar biz taşıyacağız Türk milliyetçileri olarak. Şu andaki heyecanımız, şu anda yaşadığımız duygular Türk milletinin duygularıdır. İnşallah 7 Haziran’da da çürümüş yönetime aynı şekilde ders vereceğiz ve Kırşehir örnek olacak” dedi.
MHP Kırşehir Milletvekili adayı Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, “19 Mayıs 1919, Türklük ateşinin yakıldığı gündür. Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın, milli mücadelenin başlangıç günüdür. Bugünün yıldönümünde Bayrak Yürüyüşü’ne katılan sizleri saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene” şeklinde konuştu.

MHP GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ.avi_snapshot_08.51_[2015.05.20_09.54.09] copy

 

“DÜŞEN BAYRAĞIMIZI TEKRAR GÖNDERE ÇEKECEĞİZ”

19 Mayıs 1919’da emperyalist güçlerin almak istediği topraklarımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı kurtuluş meşalesiyle darmadağın ettiği emperyalistlerin bugün de bölme ve alma çabalarının boşa olduğunu belirterek, 7 Haziran’da düşen bayrağımızı yeniden göndere çekeceklerini ifade eden MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici de, şöyle konuştu:
“19 Mayıs 1919’da her şey bitti derken, bugün olduğu gibi, bu vatanı almak isteyenler ne diyor, ille de açılım diyor. Her şey bitti diyor. O zaman Gazi Mustafa Kemal Paşa, Samsun’a ayak basmış, şimdi ki bozguncular gibi o gün de İngiliz mandası mı, Fransız himayesi olsun, emperyalizmin uşakları bugün olduğu gibi o günde bu milleti umutsuzluğa kaptırdı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Paşam para yok, pul yok’ demişler. Bulunur demiş. Ordu yok, kurulur demiş. Düşman, 7 düvel, yenilir demiş.
“İlk hareket Samsun’da başlamış, bayrağı kaldırmış Erzurum, Sivas, getirip Anadolu’nun merkezi Ankara’ya dikmiş. Meclisini kurmuş, tüm emperyalistleri darmadağın etmiş. Bugün, bu şanlı tarihimize leke süren bir zihniyet var. Milli bayramları yok sayan, dolayısıyla kökünden Türkiye Cumhuriyeti’ni parlamenter sistemi, her şeyi yok etmek isteyen bir güç var.
“Değerli Kırşehirliler, 7 Haziran’da sizlere güveniyoruz. Bunları yeneceğiz, iktidara geleceğiz. Allah izin verirse düşen bayrağımızı tekrar göndere çekeceğiz. Sizlere güveniyoruz. Sizleri Cenap-ı Allah’a, Sayın Vekillerimizi de sizlere emanet ediyoruz. Sağolun, var olun.”
İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ülkücü yemini eden grup, Gençlik ve Bayrak yürüyüşü güzergahından geri dönerek dağıldı.
MHP’nin Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü’ne MHP Milletvekili aday adayları Prof. Dr. Tamer Demir, Doç. Dr Ayfer Şahin, Asaf Kayaoğlu, Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Güzel başta olmak üzere yüzlerce kişi katıldı.
MHP İl Teşkilatının bayrağa saygı yürüyüşünden önce öğle saatlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanlığı da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bayrağa saygı yürüyüşü gerçekleştirmiş ve Terme Caddesi üzerinde bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktı.
Yürüyüşe CHP Milletvekili adayları Yılmaz Zengin ile Rifat Ertem, il ve ilçe başkanları, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri ile partililer katıldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .