Kırşehir’de gençler spora yönlendiriliyor

Kırşehir’de gençler spora yönlendiriliyor

26.09.2018

Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonunda yapılan sunumda, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi hakkında Vali İbrahim Akın’a bilgiler aktarılırken uygulanması planlanan 3. dönem yetenek taraması konusunda da brifing verildi. Vali İbrahim Akın, sunumun ardından […]

Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı Salonunda yapılan sunumda, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi hakkında Vali İbrahim Akın’a bilgiler aktarılırken uygulanması planlanan 3. dönem yetenek taraması konusunda da brifing verildi.
Vali İbrahim Akın, sunumun ardından yaptığı konuşmada, gençlerimizin spora yönlendirilmesi adına yapılan çalışmaların önemine değindi.
Çocuklarımızın sportif aktivitelere katılmasının daha sağlıklı nesiller yetiştirmeye önemli katkılarda bulunacağını belirten Vali İbrahim Akın, “Kırşehir’de zinde ve sağlıklı gençler yetiştirmek en büyük temennimiz. Bu yönde yapılan çalışmalar ve projelerin önemi büyük. Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, tüm gençlerimizin spora yönelmesini, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayacak nitelikte.” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz ve yetkililerin katıldığı toplantı, yapılan fikir alış-verişi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .