“Kırşehir’de gelecek yıl tekli eğitime geçeceğiz”

“Kırşehir’de gelecek yıl tekli eğitime geçeceğiz”

28.09.2017

Vali Necati Şentürk, Kırşehir’de eğitimde yaşanan sıkıntıları çözmekte kararlı olduklarını açıkladı

“Kırşehir’de gelecek yıl tekli eğitime geçeceğiz”

 

Kırşehir’de son yıllarda eğitime yapılan yatırımlar sonucu bina sorununun çözümlendiğini, sadece iki okulda yaşanan ikili eğitimin gelecek yıl mutlaka çözümleneceğini söyledi.
Kırşehir’in eğitimde marka kent olduğunu, başarıları ile Türkiye’ye örnek bir il olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, iki okuldaki iki eğitimi bu yıl yapımına başlanacak iki okulla birlikte sona erdireceklerini açıkladı.
Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyareti sorunda eğitimde yaşanan sorunlarla ilgili gazetemiz genel yayın koordinatörü Salih Güner’in sorularını yanıtlayan Vali Necati Şentürk “Kırşehir’de iki okulumuzda ikili öğretim yapılıyor. Bu okullarımızda öğrenim gören çocuklarımızın okula başlama saati 07.00 idi. Biz bu yıl bunu 08.00’e aldık. Ancak öğlenci çocuklarımızın okuldan çıkış saatleri 19.00’u buluyor. Elbette bu çocuklarımızın geç saatte okuldan çıkmaları öğrencilerimizi ve velilerimizi sıkıntıya itiyor. Ama şu aşamada derslik sorunumuz olduğu için bu sıkıntıyı ortadan kaldıramıyoruz. Bir binayı daha önce BİL okullarına vermiştik. BİL okulları kendi binasını yapıyor. Tamamlanması ile buradaki öğrenciler kendi okullarına geçince, bu binayı Hüsnü Özyeğin okuluna tahsis edeceğiz. Dolayısıyla bazı öğrencilerimizi de buraya kaydıracağız. Yunus Emre Ortaokulu’nun öğrenci sayısını düşürmüş olacağız. Belki ikinci öğretim yılında bunu yapabileceğiz. Ancak şunu belirteyim ki gelecek eğitim ve öğretim yılında Kırşehir’de ikili eğitim yapan hiçbir okulumuz kalmayacak” dedi.
Bilindiği üzere Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın Bakanlık nezdinde yaptığı görüşmeler neticesinde Kırşehir’e iki okul yapılması kararlaştırılmıştı.
Öğrencilerin konforlu ve teknolojik donanımlı sınıflarda en iyi şekilde eğitim almalarını sağlayacak olan modern okul binalarının yaptırılması noktasındaki girişimlerini sürdüren AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, ilimize AKOY projesi kapsamında 2 adet okul yapılacak.
2018-2019 eğitim-öğretim yılında tekli eğitime geçileceğinden Milli Eğitim Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, Kırşehir’e AKOY (Arsa Karşılığı Okul Yatırımları) Projesi kapsamında 2 adet temel eğitim okulu yapılacak.
Kırşehir’in AKOY projesi kapsamında Türkiye genelinde okul yapılması kararlaştırılan üç ilden birisi olduğunu belirten Milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir’de Sırrı Kardeş İlk ve Ortaokulu bahçesine 24 derslikli ortaokul ile Bahçelievler Mahallesi 6367 ada 1 parsel üzerine 24 derslikli Hüsnü M. Özyeğin İlkokulu yapılacağını, okulların yapımı için protokol gereği Maliye Bakanlığı’ndan ihale onayı beklendiğini bildirdi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .