Kırşehir’de geçici işçiler kurayla belirlendi

Kırşehir’de geçici işçiler kurayla belirlendi

13.02.2015

  KIRŞEHİR (AA) – Kırşehir’de geçici olarak istihdam edilecek işçilerin belirlenmesi amacıyla kura çekildi. Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında sağladığı istihdama devam ediyor. Kısa süreli de olsa istihdamı ve eğitimi amaçlayan ve İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin çalışma hayatından uzun süreli ayrı kalarak ekonomik sıkıntıya düşmemesini hedefleyen “Toplum Yararına […]

 
KIRŞEHİR (AA) – Kırşehir’de geçici olarak istihdam edilecek işçilerin belirlenmesi amacıyla kura çekildi.
Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında sağladığı istihdama devam ediyor.
Kısa süreli de olsa istihdamı ve eğitimi amaçlayan ve İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin çalışma hayatından uzun süreli ayrı kalarak ekonomik sıkıntıya düşmemesini hedefleyen “Toplum Yararına Programı” kapsamında 200 kişinin istihdamı için kura çekimi gerçekleşti.

Kırşehir'de geçici işçiler kurayla belirlendi
Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından, Toplum Yararına Programı kapsamında yürütülen projeler çerçevesinde 4 ay süreyle beden işçisi statüsünde kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilmek üzere 200 kişiye geçici istihdam alanı oluşturulması çalışmaları devam ediyor.
Çalışmalar kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek 40 kişinin belirlenmesi amacıyla Kırşehir Öğretmenevi’nde noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi.
Kura ile müracaatta bulunan 271 kişi arasından 40 asıl, 25 yedek işçinin tespiti yapıldı. Geçici işçi olarak istihdam edilecek 200 kişinin belirlenmesi için kura çekiminin kısa sürede tamamlanmasının planlandığı öğrenildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .