Kırşehir’de FETÖ’den gözaltına alınan eski savcı serbest…

Kırşehir’de FETÖ’den gözaltına alınan eski savcı serbest…

13.10.2017

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında meslekten ihraç edildikten sonra gözaltına alınan eski Cumhuriyet savcısı, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. HSK kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturması kapsamında Kırşehir Adliyesi’nde gözaltına alınan eski cumhuriyet savcısı Birol I.’nın emniyetteki işlemleri tamamlandı. Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve […]

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında meslekten ihraç edildikten sonra gözaltına alınan eski Cumhuriyet savcısı, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
HSK kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturması kapsamında Kırşehir Adliyesi’nde gözaltına alınan eski cumhuriyet savcısı Birol I.’nın emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen eski savcı Birol I., adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
HSK, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) 3. maddesinin 1. fıkrası kapsamında FETÖ/PDY ile iltisak ve irtibatları olduğu sabit görülen 39 hakim ve cumhuriyet savcısını meslekten ihraç etmişti.
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .