Kırşehir’de farkındalık yürüyüşü

Kırşehir’de farkındalık yürüyüşü

02.03.2015

Kronik hastalıklardan korunma ve sağlıklı yaşam için farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, Kırşehir’de her hafta gerçekleştiriliyor…

KIRŞEHİR’DE 2014 yılında başlatılan ve yıl boyunca her hafta gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, 2015 yılında da devam ediyor.

28 Şubat Cumartesi günü de Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden başlatılan Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, Cacabey Meydanı’na kadar yapıldı.

HALK SAĞLIĞI
Sağlık Bakanlığı tarafından toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek ve böylece ülkemizde obezite ve obezite ile ilişkili kalp-damar hastalıkları, diyabet, bazı kanser türleri, hipertansiyon, kas-iskelet sistemi hastalıklarının görülme sıklığını azaltmak amacıyla Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı yürütülüyor.
Program kapsamında Kırşehir’de her hafta gerçekleştirilen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, 28 Şubat Cumartesi Günü Halk Sağlığı İl Müdürü Bekir Demirbaş, Sağlık İl Müdürü Selçuk Büyüker, İl Müdürlüğü çalışanları Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

bekir demirbaş
Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı değişikliği ile birçok hastalığın önlenebileceğine dikkat çeken Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, “Kronik hastalıklardan ve kanser gibi hastalıklardan korunmak için fiziksel aktivitenin önemini her hafta vurgulamaktayız. Ne kadar çok hareket edersek ve sağlıklı beslenmemize dikkat eder, kilo kontrolümüzü sağlarsak birçok kronik hastalığa, akciğer kanserinden KOAH’a kadar uzanan, şeker, hipertansiyon, karaciğer hastalıkları ve diğerlerinin birçoğuna yakalanma oranımız da o derecede düşmekte. Sadece kilo kontrolü ve hareketi hayatımızda uygular hale geldiğimizde hem daha mutlu bir yaşam, hem de daha uzun sağlıklı bir ömür sağlamış olacağız. Bu kapsamda buna farkındalık yaratmak için her hafta yürüyoruz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .