KIRŞEHİR’DE ESNAFA KURA İLE KREDİ

KIRŞEHİR’DE ESNAFA KURA İLE KREDİ

17.05.2016

Esnaf ve sanatkarlara koşulsuz verilecek olan 30 bin TL faizsiz kredi için başvuruda bulunan esnaflar arasından kura çekimi ile krediden yararlanacak olanlar belirlendi…

kura

KIRŞEHİR’DE esnaf ve sanatkarın dört gözle beklediği 30 bin TL’lik faizsiz kredi ödemeleri için gerim sayım başladı.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı, 30 bin TL’lik faizsiz krediye başvuran esnaflar arasından kura çekimi ile yararlanacakları belirledi.
Dün Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk ile Genel Sekreter Fatih Tokmak’ın gözetiminde Esnaf Odaları Toplantı Salonu’nda 1. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi ile esnaflar kredilerini alabilecek.
Bakanlar Kurulu’nun, Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ne Bağlı Bölge Birliklerine Ortak Olan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle veya doğrudan esnaf ve sanatkarlara kredi kullandırılmasına dair kararda değişiklik yapılması hakkındaki kararına göre esnaf ve sanatkarlara makine, ekipman ve demirbaş alımları, işleri modernizasyonu veya ham madde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 30 bin liraya kadar faizsiz kredi kullandırılacak.
Kırşehir’de 30 bin TL’lik faizsiz krediye başvuruların yoğun olması dolayısıyla krediden yararlandırılacak esnaflar yapılan kura çekimi ile belirlendi.
Kırşehir esnafına ödenmek üzere toplam 3 milyon TL gönderilirken, 1 milyon TL faizsiz, 2 milyon TL de faizli krediye kullandırılacak.
Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’na yapılan 198 müracaattan 32 asıl, 12’si de yedek olmak üzere 46 esnaf kura çekimi ile belirlenirken, beklemek istemeyen esnaf ve sanatkarın faizli kredi kullanabileceği bildirildi.
1. Noter huzurunda yapılan kura çekimi sonucunda Ayhan Yılmaz, Mevlüt Buzat, Muharrem Erkut, Adem Mert Ateş, Ali Gürbüz Köksal, Kenan Kurt, Mustafa Aydın, Ahmet Yüksel, Deniz Gülver Murat Sungur, İbrahim Aktaş, Yüksel Kodaz, Nabi Uzun, Servet Avkapan, Gurbet Alakuş, Adem Aydoğan, Hacer Öztürk, Hafız Gönen, Emine Çoban, Seza Karakaya, Uğur Doğan Çanta, Metin Sezen, Ömer Doğan, Mahir Şahin, Fatma Koşar, Bahriye Laçinbay, Hidayet Yüksel, Cemal Kalkan, Kahraman Sadıklı, Nursemin Ardıç, Nevin Kamalı ve İkbal Balcı krediden yararlanacak asıl listeyi oluşturdu. Dursun Günen, Emin Doğan, Erol Bulut, Cantekin Ay, Şahistan Eroğlu, Levent Burgaz, Mehmet Şerif Ersoy, Bekir Aydın ve Yahya Çoban da kura çekiminde yedek olarak belirlendi.
BU ARADA krediyi kullanmak için, herhangi bir esnaf kredi kooperatifinden veya Halkbank şubesinden Hazine Destekli bir kredi kullanmamış olmak ve KOSGEB’den hibe kredisi kullanmamış olmak gerekiyor.
İşyeri veya ikamet adresinin olduğu yerdeki Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatifi yerine veya Halkbank şubelerine başvuru yapılabilirken, kredi onaylandığı takdirde meslekle ilgili esnaf odasına kayıt olunması gerekiyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .