Kırşehir’de “emniyet kemeri” eğitimi

Kırşehir’de “emniyet kemeri” eğitimi

22.04.2015

Cacabey Meydanı’na konuşlandırılan Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı ile emniyet kemerinin önemine dikkat çekildi…

SİMLATÖR EMNİYET.avi_snapshot_02.48_[2015.04.22_12.08.43] copy

KIRŞEHİR’DE emniyet kemerinin kullanımı noktasında farkındalık yaratmak amacıyla uygulamalı tanıtım yapıldı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından “Emniyet Kemeri Hayata Bağlar” sloganıyla uygulamaya konulan “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası kapsamında Cacabey Meydanı’na konuşlandırılan simülatörle, vatandaşlara emniyet kemerinin önemi uygulamalı olarak anlatıldı.
Emniyet Müdürlüğü’nce ilimizde bireysel ve toplumsal duyarlılığın, trafik kültürü ve bilincinin arttırılması, yol kullanıcılarına emniyet kemeri kullanma alışkanlığının kazandırılması amacıyla Cacabey Meydanı’na konuşlandırılan Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı ile yapılan benzetim gösterisinde, emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolcuların kaza sonrasında başlarına gelecekleri yaşayarak görmeleri sağlandı.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nün Polis Haftası ile Karayolu Trafik Güvenliği Haftası gibi çeşitli özel günlerde getirterek, Kırşehirlilere, emniyet kemerinin önemini hatırlattığı Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı, “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası kapsamında ilimiz Kırşehir’de vatandaşların hizmetine sunuldu.
Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı ile yapılan uygulamalı tanıtıma katılan vatandaşlar, böyle bir hizmeti sundukları için Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

SİMLATÖR EMNİYET.avi_snapshot_01.16_[2015.04.22_12.05.57] copy
Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’na binerek, emniyet kemerinin önemini bir kez daha yaşayarak gören vatandaşlar, “Çok güzel bir uygulama ve bunun tüm ilçelerde de yapılması sağlanmalı. Toplum olarak bilinçsiz insanlarız. Hepimiz direksiyon tutuyoruz, hepimiz şoförüz, ama ne şoförlüğü biliyoruz, ne de direksiyon tuttuğumuz aracı biliyoruz. Sadece marka biliyoruz. Emniyet kemerinin önemini birçoğumuz bilmiyor. Emniyet kemeri can kurtarır. Emniyet teşkilatına teşekkür ediyoruz vatandaşlara birçok şey öğrettiği ve bu hizmeti sunduğu için. Emniyet kemerinin önemini daha iyi anladık. Kaza sırasında emniyet kemerinin bu kadar can koruyucu olduğunu tahmin etmiyorduk. Daha çok, daha net anladık. Vatandaşların araca bindiğinde önceliği emniyet kemeri takmasıdır” diyerek, yapılan çalışmaya ilişkin görüşlerini belirttiler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .