Kırşehir’de dolu ekili alanlara zarar verdi

Kırşehir’de dolu ekili alanlara zarar verdi

11.06.2019

Pazartesi günü Kırşehir ve bölgesinde görülen sağanak yağışın ardından görülen dolu Mucur ilçemize bağlı bazı köylerde etkili oldu ve ekili alanlara büyük zarar verdi. Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde başlayan yağmurla birlikte bazı bölgelerde dolu yağışı görüldü. Mucur ilçemize bağlı Kurugöl, Geycek, Kargın, Budak, Güzyurdu, Kıran köylerine çok şiddetli dolu yağdı. Köylerde ekili bir çok […]


Pazartesi günü Kırşehir ve bölgesinde görülen sağanak yağışın ardından görülen dolu Mucur ilçemize bağlı bazı köylerde etkili oldu ve ekili alanlara büyük zarar verdi.
Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde başlayan yağmurla birlikte bazı bölgelerde dolu yağışı görüldü. Mucur ilçemize bağlı Kurugöl, Geycek, Kargın, Budak, Güzyurdu, Kıran köylerine çok şiddetli dolu yağdı. Köylerde ekili bir çok tarım arazisi dolu yağışından dolayı zarar gördü. Şiddetli yağmur yer yer sele dönüştü.
Bütün ekonomik sıkıntılara rağmen tarlalarını eken çiftçilerin dolu felaketinden dolayı büyük zarara uğramaları büyük üzüntüye neden oldu.
Dolu yağışının ardından çiftçiler perişan olurken, Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri sel ve doludan zarar gören çiftçilerin zararını tespit için çalışmalara başladılar.
Bu arada Kırşehir’de etkili olan yağışla birlikte Yenice Mahallesinde bulunan bir apartmana ve yakınındaki araca yıldırım düştü. İtfaiye ekiplerinin de olay yerine geldiği binadaki topraklama sayesinde herhangi bir can kaybı yaşanmazken, binada ve araçta maddi hasar meydana geldiği öğrenildi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .