Kırşehir’de doğadaki hayvanlar unutulmadı

Kırşehir’de doğadaki hayvanlar unutulmadı

08.01.2015

Kırşehir’de doğadaki hayvanlar unutulmadı Kırşehir Belediyesi, hava sıcaklığının düşmesi ve yoğun kar yağışı nedeniyle yem bulmakta güçlük çeken kanatlı hayvanlar ve yırtıcılar için harekete geçti. Kırşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının başladığı andan itibaren yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için şehir merkezi dışındaki muhtelif yerlere yem ve yiyecek bırakma çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmaların doğal dengenin korunması […]

Kırşehir’de doğadaki hayvanlar unutulmadı
Kırşehir Belediyesi, hava sıcaklığının düşmesi ve yoğun kar yağışı nedeniyle yem bulmakta güçlük çeken kanatlı hayvanlar ve yırtıcılar için harekete geçti.
Kırşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının başladığı andan itibaren yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için şehir merkezi dışındaki muhtelif yerlere yem ve yiyecek bırakma çalışmalarını sürdürüyor.
Yapılan çalışmaların doğal dengenin korunması amacıyla yapıldığını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kar örtüsü tamamen kalkana kadar yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar ve doğada bulunan hayvanları için yiyecek bırakma işleminin devam edeceğini belirtti.
Bahçeci, ekiplerin kuşlar için açık alanlara buğday, ekmek, doğan, atmaca, kartal, kurt gibi yırtıcı hayvanlar için de kemik ve et bıraktığını ifade etti.
Kar kalkıncaya kadar yem bırakma işleminin devam edeceğini ifade eden Başkan Bahçeci, “Atalarımızın doğadaki canlılara verdiği önem, tarihte başka hiçbir millette görülmeyen güzel bir uygulamadır. Yaşadığımız şehir bir hoşgörü diyarı. Bu hoşgörünün tüm canlılara gösterilmesi gerekir. Kar nedeniyle aç kalan bu hayvanları zor durumdan kurtarmak adına faaliyetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .