Kırşehir’de “Dilimiz Türkçe” paneli

Kırşehir’de “Dilimiz Türkçe” paneli

25.09.2017

KIRŞEHİR’DE Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “Dilimiz Türkçe” paneli düzenlenecek. 1932’deki ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül’ün “Dil Bayramı” olarak kutlanması ve 2017 yılının “Dilimiz Kimliğimizdir” başlığıyla “Türk Dili Yılı” ilan edilmesi dolayısıyla Kırşehir’de etkinlikler gerçekleştirilecek. Ahi Evran Üniversitesi Türk Dili Bölümü tarafından 2017 Türk Dili Yılı ve 26 Eylül Dil Bayramı […]

KIRŞEHİR’DE Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “Dilimiz Türkçe” paneli düzenlenecek.
1932’deki ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül’ün “Dil Bayramı” olarak kutlanması ve 2017 yılının “Dilimiz Kimliğimizdir” başlığıyla “Türk Dili Yılı” ilan edilmesi dolayısıyla Kırşehir’de etkinlikler gerçekleştirilecek.
Ahi Evran Üniversitesi Türk Dili Bölümü tarafından 2017 Türk Dili Yılı ve 26 Eylül Dil Bayramı dolayısıyla “Dilimiz Türkçe” konulu panel gerçekleştirilecek.
Yrd. Doç. Dr. Maksut Yiğitbaş’ın yönetiminde gerçekleştirilecek panelde Okutman Ceren Kabadayı “Türk Dilinin Tarihi Gelişimi”; Okutman Dr. Umay Çakır, “Kırşehirli Türk Dili Önderleri”; Okutman Mahmut Seyfeli, “Türkçenin Güncel Kullanımı”; Okutman Hatice Gündoğan, “Üniversitelerde Türk Dili Öğretimi” başlıklarında sunum yapacaklar.
“Dilimiz Türkçe” paneli bugün saat 13.30’da Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirilecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .