Kırşehir’de Demokrasi Kupası düzenlenecek

Kırşehir’de Demokrasi Kupası düzenlenecek

08.07.2017

5 TAKIMLA oynanacak olan U-12 Gençler Ligi bu sezon ilk kez 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri anma kupası adı altında düzenlenecek. Futbol İl Temsilciğinden yapılan açıklamaya göre Atak Gençlikspor, Evranspor, Mucurspor, Yeşil Kırşehirspor ve Mucurspor takımlarının katılımıyla gerçekleştirilecek olan U-12 Gençler Ligi 15 Temmuz’un yaklaşmasıyla isim değişikliği yaparak 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri Anma adı […]

5 TAKIMLA oynanacak olan U-12 Gençler Ligi bu sezon ilk kez 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri anma kupası adı altında düzenlenecek.
Futbol İl Temsilciğinden yapılan açıklamaya göre Atak Gençlikspor, Evranspor, Mucurspor, Yeşil Kırşehirspor ve Mucurspor takımlarının katılımıyla gerçekleştirilecek olan U-12 Gençler Ligi 15 Temmuz’un yaklaşmasıyla isim değişikliği yaparak 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri Anma adı altında yapılacak.
Konuyla ilgi gazetemize açıklamalarda bulunan Futbol İl Temsilcisi Halit Kılıç, “U-12 ve U-11 Liglerinin tescilinin gecikmesi sonucunda bu sene bu 2 kategoriyi oynamayacaktık. Fakat kulüpler ve futbolcuların ısrarları ile kısa bir lig olmasına rağmen oynatma kararı aldık. Şuan 5 takımla 13 Temmuz Perşembe günü 1 günde olsa kısa turnuvalar şeklinde oynanacak. Fakat İl Temsilciliği olarak kulüplerimizin desteği ve onayı ile 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri Anma adı altında oynayacağız. Herkesin bildiği gibi 15 Temmuz bizler için çok önemli bir tarih olarak her zaman kayıtlara geçecek. Milletimiz Darbeye karşı kendi iradelerini ortaya koydu. Bizlerde böylesine önemli bir turnuvayı yapacağız. 5 takımla yapılacak olan turnuvanın kaybedeni değil kazananı olacak” dedi.
(Haber: Salih GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .