KIRŞEHİR’DE DE ŞAH FIRAT OPERASYONUNA ELEŞTİRİ

KIRŞEHİR’DE DE ŞAH FIRAT OPERASYONUNA ELEŞTİRİ

25.02.2015

“Acizliğimizi başarı olarak nitelendirmek Türkiye Cumhuriyeti’ndeki idarecilerimizin bir zaafıdır”

Genelkurmay’ın hükümet ile organize yürüttüğü ‘Şah Fırat’ operasyonuyla Süleyman Şah Türbesi, IŞİD terör örgütüne ‘çatışmadan’ teslim edildi. Operasyonu hükümet “büyük başarı” olarak isimlendirmiş, muhalefet liderleri başta olmak üzere birçok kesim “vatan toprağı bırakıldı” diye eleştirirken, Kırşehir’de de vatandaşlardan operasyona eleştiri geldi.

Şah Fırat Operasyonu’nu başarı olarak görmediklerini, acizliğin ifadesi olarak değerlendiren Kırşehirliler, şu yorumlarda bulundu:
“Askeriyeyi boş boş oyalamak olarak nitelendiriyorum. Oradaki türbenin tahtalarını alıp PKK’nın iktidar olduğu bir yere yerleştirmek suretiyle PKK’ya teslim etti. Yardım ettiği IŞİD’e de savaş anına geldi. Askeriye’nin Suriye’ye gidip de bu olayı yapması seçim öncesi oy alma, deşirme düşüncesiyle yapılan bir olay bu. Türkiye için büyük bir skandal. Ne savaş, ne kurtarma. Eğer kendi topraklarına ait olan türbenin içini alıyor, dışını bombalayıp geliyor. Bunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak nasıl bir savaş başarma olarak nitelendiriyor? Bir taraftan PKK’ya düşman Türkiye’ye, bir taraftan IŞİD düşman bu Şah Türbesi’ni PKK’ya teslim ettik. IŞİD’e de yardım ederek onları ihya ettik. Türkiye aciz durumda, ülkesini savunamadı. Şah Türbesi sınırlarımıza dahil değil, ama Türk toprağı olarak kabul edilen bu yeri terk ettik, teslim ettik geldik ve bu acizliğimizi de başarı olarak nitelendirmek Türkiye Cumhuriyeti’ndeki idarecilerimizin, askeriyemizin, hükümetimizin bir zaafıdır.
“Yapılan operasyonu iyi değerlendirmiyorum. Kendileri gidip yapıyor ve başardık diyorlar. Karşılıklı bir çarpışma olmadan kazandık diye söylüyorlar. Karşı tarafta bir düşman gücü olur onlarla çarpışılır, alınan neticeye başarılı operasyon denilir. Yapılan bu iş bir başarı değil, bence acizliğin ifadesidir. Asker de oyuncak oluyor.”YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

MUSTAFA CAVDAR

T.C.Devleti Cumhuriyet tarihin de hic boyle yuz karasi bir durumla karsilasmamistir. Teroristlerin tehditleri onun de diz cokulmus ve boyun egilmistir. AKP HUKUMETININ KARARIYLA VATANIN BIR PARCASI TERORISTLERE BIRAKILARAK , KACILMISTIR.
AKP’ ye özel pasa maalesef bu kirli sıvışıp kacma operasyonunun fugurani olmustur.
Teror orgutu PKK’ nin onune yatan ve tavizler veren AKP hukumeti bu sefer de ISID teror orgutunun onune yatmis ve korkarak sıvışıp kacmistir.
Bu is birlikci hainlere gore vatan, PKK – PYD bayraginin dalgalandigi yerdir. Onlarin himayesi, korumasi altin da bayragimizi dalgalandirabilecekleri bir yer ve turbe icin yeni bir yerlesim mekani bulabildiler. Buyuk basari ve stratejik derinligi olan bir icraat gerceklestirdiler. :-))
Odlek, korkak AK haramiler sizin hepinizin yuce Allah her turlu belasini versin.

26.02.2015, 10:04

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .