Kırşehir’de de Kitap Fuarı açılmalı

Kırşehir’de de Kitap Fuarı açılmalı

12.04.2019

Ülkemizde kitap fuarları açılır. Genellikle büyük illerimizde, İstanbul, Adana, Bursa, Konya, Diyarbakır, Samsun, Eskişehir, Erzurum, İzmir, Kocaeli, Antalya’da açılır. Bu yıl yani 2019 Nisan ayında, Kırıkkale’mizde kitap Fuarı açıldı. Kırıkkale Valimiz Sayın Yunus Sezer’in destekleri ve İl Kültür ve Turizm İl Müdürümüz Halit Karakoç önderliğinde Kitap fuarı ile tanıştık. Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Ve Türkiye […]

Ülkemizde kitap fuarları açılır. Genellikle büyük illerimizde, İstanbul, Adana, Bursa, Konya, Diyarbakır, Samsun, Eskişehir, Erzurum, İzmir, Kocaeli, Antalya’da açılır. Bu yıl yani 2019 Nisan ayında, Kırıkkale’mizde kitap Fuarı açıldı. Kırıkkale Valimiz Sayın Yunus Sezer’in destekleri ve İl Kültür ve Turizm İl Müdürümüz Halit Karakoç önderliğinde Kitap fuarı ile tanıştık. Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Ve Türkiye Yayıncılar İşbirliği destekleriyle açılış gerçekleşti. 8.Nisan.2019 da açılan fuar, 12.Nisan.2019 tarihine kadar açık olacak.
Kırıkkale kitap Fuarına seksen yayınevi ve yayınevleri beraberinde seksen yazar ile katılım gerçekleştirilmiştir. Bunun yanında Kırıkkale’mizden de otuz beş yazar ve şairimiz bu çalışmaya katılacakladır. Bu muhteşem çalışmaya destek veren Sayın Valimiz Yunus Sezer, İl Müdürümüz Sayın Halit Karakoç, TÜYAP yetkilileri ve ilimize gelerek bu çalışmaya destek veren seksen yazarımıza ve Kırıkkaleli olarak bu çalışmaya katılan 35 yazar ve şairlerimize teşekkür ediyorum. Emeği geçenlere de saygılarımızı sunuyoruz.
Yukarda saydığım iller dışında, Kırıkkalemizde kitap fuarının açılması ve burada bu etkinliğin gerçekleştirilmesi gerçekten çok takdir edilir bir çalışmadır. Şimdi sıra Kırıkkale halkımızdadır. Ayağımıza gelmiş bir fuarı gezmek, özellikle çocuklarımızla gezmek, onlara kitap sevgisi kazandırmak, yazmaya özendirmek, biz Kırıkkalelilerin görevi olsa gerektir. Birde üç-beş kitap almak, bu kitapları yazarlarına imzalatmak da büyük erdemdir. Özellikle çocuklarımız için yaşamları süresince unutamayacakları anlarından olacaktır.
Kitap deyip geçmeyelim. Kitaplar İnsanların kişisel gelişimlerini sağlar. Fikir yapısını, hayal gücünü geliştirir. Sözcük dağarcığını zenginleştirir. Kitaplar en kolay, en etkileyici öğrenmenin yoludur. Gelişmiş ülkeler ulaştıkları gelişmişlik seviyesine okudukları kitaplar sayesinde ulaşmışlardır. Gelişmemiş ülkeler ise kitap okumaya önem vermedikleri için eğitimsiz oldukları ve kitap okumadıkları nedeniyle geri kalmışlardır.
Kitap okuyarak yetişen nesiller başarılarla dolu olurlar. İyi bir geleceğe doğru yol alırlar. Kitap okuyan en önemlisi de okuduğunu iyi anlayan toplumlar diğer toplumlara göre daha ilerde olurlar. Hele bu durum çocuklarımız açısından çok daha önemlidir.
Günümüzde teknoloji toplumumuzu esir almıştır. Doğrudur. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Ancak teknolojiyi doğru kullanırsak! Görünen o ki toplumuzda teknoloji oyun oynamak için, boş zaman geçirmek için, teknolojiyi kullanmanın yerini ve zamanını bilmediğimiz için, toplumda gelişmişlik ölçüsünü yakalayamadığımızı göstermektedir. Örf ve adetlerimiz kendi ellerimizde öldürdüğümüzü görmekteyiz.
Şunu söyleyim. Ne gazeteler, ne dergiler, ne televizyon, ne bilgisayar, ne telefon, ne laptop ve diğerleri kitabın yerini dolduramaz. Teknolojiyi doğru kullanmak zorundayız. Kullanamazsak ne olur? Bir gün düşman çizmesi altında gözlerin belermeye başladığında, aklın başına gelir. Ama o zaman iş işten geçmiş olur.
İşte bu gibi nedenlerle kitap, insanlar için altın değerindedir. Kırıkkalelilerin ayağına gelmiş olan bu nimetten faydalanacağını düşünüyorum.
Hatırlatıyorum. Ekmek paran yoksa bile, yazarına imzalatarak bir kitap almanız doğru bir davranıştır. Hele yanında çocuğun ya da torununla alman çok doğrudur. Kitap fuarının duyurulmasında, diğer çalışmalarının sürdürülmesinde, katkılarından dolayı, Ercihan Çakmak, Ahmet Erdal ve Şevket Özsoy kardeşlerime teşekkür ediyorum.
Hatırlatıyorum. Aynı etkinliğin. Kırşehir ilimizde de yapılmasını istiyorum. Çünkü Kırşehir’de sadece Ahilik Haf tası etkinlikleri çerçevesinde açılan ve büyük ilgi gören Kitap Fuarlarının daha sıklıkla açılmasını diliyorum. Kırşehir’de okuyan, yazan insanların çokluğunu da bildiğim için Kırşehirimizi yönetenlerden bu konuda destek vermelerini diliyorum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .