“Kırşehir’de çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışıyoruz”

“Kırşehir’de çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışıyoruz”

06.03.2019

Vali Akın rehber öğretmenlerle biraraya geldi: “Kırşehir’de çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışıyoruz” Vali İbrahim Akın, Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda merkez ve merkeze bağlı köy okullarında görev yapan rehber öğretmenlerle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Vali İbrahim Akın, öğrencilerimizi her türlü kötü alışkanlık ve davranışlardan uzak tutmada rehber öğretmenlere önemli görevler düştüğünü söyledi. Öğrencilerin hem […]

Vali Akın rehber öğretmenlerle biraraya geldi:

“Kırşehir’de çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışıyoruz”

Vali İbrahim Akın, Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda merkez ve merkeze bağlı köy okullarında görev yapan rehber öğretmenlerle bir araya geldi.
Toplantıda konuşan Vali İbrahim Akın, öğrencilerimizi her türlü kötü alışkanlık ve davranışlardan uzak tutmada rehber öğretmenlere önemli görevler düştüğünü söyledi.
Öğrencilerin hem dersleri ile ilgili, hem de normal hayattaki sorunları ile ilgili yardım almalarında rehber öğretmenlere ihtiyaç duyduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Devletimiz öğrencilerimizi internet oyunları dahil olmak üzere her türlü bağımlılıktan kurtarmak ve uzak tutmak için yapılan çalışmalara önem veriyor. Bizler de eğitimde marka kent olan Kırşehir’de çocuklarımızı her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutma konusunda yürütülen çalışmaları ciddiyetle takip ediyoruz. Öğrencilerimizi olumsuz davranışlardan uzak tutma konusunda rehber öğretmenlerine çok iş düşmektedir. Okullarda öğrencilerle birebir görüşme yaparak sorunlarını dinleyen rehber öğretmenlerinin eğitim hayatında önemli bir yeri var. İlimizde eğitim çıtasının arttırılması, eğitim kalitesinin yükseltilmesi öğrencilerimizin iyi bir şekilde geleceğe hazırlanmasından geçmektedir. Ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizin ahlaklı, bilinçli, değerlerimizi bilen ve saygı duyan bireyler olarak yetişmesinde hepimize önemli görevler düşüyor. Çoğunlukla ailesi dağılan çocuklar suça daha eğilimli oluyor. Aile sevgisinden yoksun kalan çocuklar kendini toplumda yalnız hissediyor. Çocuklarımıza hiçbir zarar gelmesini istemeyiz, ancak onları farklı davranışlara iten durumlar olabiliyor. Sizler okullarda özellikle bu öğrencilerimizle yakın temas halinde olun, sorunlarını dinleyin. Öğrencilerimizin sorunları rehber öğretmenlerimizin fark etmesiyle gün yüzüne çıkabiliyor. Son derece önem verdiğimiz bu konuya sizlerin hassasiyet göstermeni istiyorum.” dedi.
Toplantı, Vali Akın’ın rehber öğretmenleri ile değerlendirmelerde bulunup fikir alış-verişi yapması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .