KIRŞEHİR’DE ÇİĞ SÜT DESTEKLEMELERİ BAŞLADI

KIRŞEHİR’DE ÇİĞ SÜT DESTEKLEMELERİ BAŞLADI

09.10.2017

Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Bülent Ozan açıkladı

KIRŞEHİR’DE ÇİĞ SÜT DESTEKLEMELERİ BAŞLADI

Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan, çiğ süt desteklemesi kapsamında ödemelerin başladığını söyledi.
Bülent Ozan, Çiğ Süt ve Buzağı Desteklemelerinin ödenmeye başladığını açıkladı. Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin’in kendisini ziyareti sırasında süt üreticilerinin beklentilerini ve sorunlarını anlatan Ozan, “2017 Yılı ilk altı aylık (Ocak-Haziran ayları dönemi) çiğ süt desteklemesi kapsamında Kırşehir’in de yer aldığı 55 ilin destekleme hak edişleri 6 ve 13 Ekim 2017 tarihlerinde ödenecektir. Ödeme çerçevesinde TC kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 ile biten yetiştiricilerin çiğ süt desteklemeleri 6 Ekim 2017 tarihi (Cuma günü) itibariyle, TC kimlik numarasının son hanesi 4, 6 ve 8 ile biten yetiştiricilerin çiğ süt desteklemeleri 13 Ekim 2017 tarihi (Cuma günü) itibariyle ödenecektir. 2017 Yılı Buzağı desteklemeleri 3. Hak edişlerinin ödemesi 9 Ekim 2017 tarihi Pazartesi (dün) gününden itibaren ödenmeye başlandı” dedi.
Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan, 2017 Yılı 3. Dönem Buzağı Desteklemelerinin de dünden itibaren ödenmeye başlandığını sözlerine ekledi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .