Kırşehir’de CHP, İYİ Parti ile anlaştı

Kırşehir’de CHP, İYİ Parti ile anlaştı

06.01.2019

Merkez ve Kaman’da CHP’ye destek verilecek Yaklaşan yerel seçimlerde Kırşehir Belediye Başkanlığı için aday göstermeyen İYİ Parti, Merkez ve Kaman dışındaki tüm ilçelerde kendi adayları ile seçime katılacak. CHP ve İYİ Parti’de önceki gece yarısına kadar süren müzakere sonucunda 4 büyükşehir hariç ağırlıklı olarak uzlaşı sağlandı. Varılan mutabakata göre CHP’nin halen elinde bulunan Burdur, Çanakkale, […]

Merkez ve Kaman’da CHP’ye destek verilecek

Yaklaşan yerel seçimlerde Kırşehir Belediye Başkanlığı için aday göstermeyen İYİ Parti, Merkez ve Kaman dışındaki tüm ilçelerde kendi adayları ile seçime katılacak.
CHP ve İYİ Parti’de önceki gece yarısına kadar süren müzakere sonucunda 4 büyükşehir hariç ağırlıklı olarak uzlaşı sağlandı.
Varılan mutabakata göre CHP’nin halen elinde bulunan Burdur, Çanakkale, Edirne, Giresun, Sinop, Yalova, Kırklareli ve Zonguldak’ta İYİ Parti CHP’nin adaylarını destekleyecek. Düzce, Afyonkarahisar, Isparta, Osmaniye, Nevşehir, Kırıkkale ve Aksaray’da ise İYİ Parti adayına CHP destek olacak. Bu illerin ilçelerinde de büyük oranda mutabakata varıldı.
Kırşehir ve ilçelerinde de mutabakat tamamlandı. Buna göre Kırşehir merkez ve Kaman ilçe belediyelerinde CHP, Mucur ve Çiçekdağı ilçelerinde ise İYİ Parti aday çıkaracak; diğeri onu destekleyecek.
Bu kararla birlikte Kırşehir’de İYİ Parti CHP Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu’na destek verecek. Bu kararın bir süre önce alındığı ve geçtiğimiz hafta sonu ilimize gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ile ile birlikte medya önüne çıkan Asaf Kayaoğlu’na Belediye Başkan Yardımcılığı verileceğinin sinyalini verilmişti. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .