Kırşehir’de bin 610 kişiye evde bakım hizmeti veriliyor

Kırşehir’de bin 610 kişiye evde bakım hizmeti veriliyor

21.01.2015

KIRŞEHİR’DE bin 610 kişiye evde bakım hizmeti veriliyor. Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından engelli ve bakıma muhtaç olan toplam bin 610 kişinin bakımı evde yapılıyor. Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, bin 610 kişiye evde bakım hizmeti verdiklerini açıkladı. Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evi, […]

KIRŞEHİR’DE bin 610 kişiye evde bakım hizmeti veriliyor.

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından engelli ve bakıma muhtaç olan toplam bin 610 kişinin bakımı evde yapılıyor.
Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, bin 610 kişiye evde bakım hizmeti verdiklerini açıkladı.
Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evi, Sevgi Evleri, Kız Rehabilitasyon Merkezi, Huzurevi ile Engelsiz Yaşam Merkezi’nde toplam 324 kişinin devlet korumasında hizmet aldığını belirten Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, maddi ve manevi yoksunluk içerisinde bulunanlara yardım eli uzatmaya devam ettiklerini söyledi.

Ramazan Baykara aile sosyal copy
Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evi, Sevgi Evleri, Kız Rehabilitasyon Merkezi, Huzurevi ile Engelsiz Yaşam Merkezi’nde toplam da 324 kişiye hizmet verilirken, engelli ve bakıma muhtaç bin 610 kişi de evde bakım hizmetinden yararlanıyor.
Kırşehir’de 23 ailede toplam da 26 çocuğun “Gönül Elçisi” olarak koruyucu ailenin yanında kaldığını açıklayan ramazan Baykara, çocuklara ekonomik desteğin de yine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yapıldığını belirtti.
BU ARADA ilimiz Kırşehir’de maddi yetersizlik içerisinde bulunan ancak anne ve babasının yanında kalan 189 çocuk da kısa adı SED olan Sosyal Ekonomik Destek Programı’ndan yararlanıyor. 189 çocuğa eğitim ve yaş durumuna göre 365 ile 585 TL arasında yardım yapılıyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .