Kırşehir’de bayram trafiği arttı

Kırşehir’de bayram trafiği arttı

28.08.2017

10 günlük bayram tatilinin başlamasıyla birlikte Kırşehir’de trafik yoğunluğu da görülmeye başlandı. Başka il ve ilçelerde yaşayan Kırşehirliler bayram tatillerini memleketlerinde geçirmek üzere şehrimize geliyorlar. Çoğunun otomobilleriyle Kırşehir’e gelmeleri hem şehir içi trafiğinin yoğunlaşmasına, hem de karayollarında trafiğin artmasına neden oluyor. Kırşehir-Ankara-Kırıkkale-Kayseri Karayollarında zaman zaman uzun kuyruklar oluştuğu gözlemlenirken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü de karayollarında gerekli […]

10 günlük bayram tatilinin başlamasıyla birlikte Kırşehir’de trafik yoğunluğu da görülmeye başlandı.
Başka il ve ilçelerde yaşayan Kırşehirliler bayram tatillerini memleketlerinde geçirmek üzere şehrimize geliyorlar. Çoğunun otomobilleriyle Kırşehir’e gelmeleri hem şehir içi trafiğinin yoğunlaşmasına, hem de karayollarında trafiğin artmasına neden oluyor. Kırşehir-Ankara-Kırıkkale-Kayseri Karayollarında zaman zaman uzun kuyruklar oluştuğu gözlemlenirken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü de karayollarında gerekli önlemleri alarak, sürücüleri trafik kurallarına ve işaretlerine uymaları konusunda uyarıyor.
Kırşehir-Mucur arasında 6 kilometre mesafede devem eden iyileştirme çalışmaları nedeniyle trafik yol şeritten verilirken, asfalt çalışmalarının bayram öncesi bitirilmeye çalışıldığı öğrenildi.
Şehir merkezinde Kırşehir Belediyesi tarafından asfalt ve kaldırım çalışmalarının devam etmesi de trafikte aksamalara ve araç konvoyunun oluşmasına neden oluyor.
Bu arada Cuma günü başlayacak Kurban Bayramı öncesi Kırşehir’de trafik denetimleri sıklaştırıldı Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde günün değişik saatlerinde trafik kontrolleri yapıyor.
Trafik ekipleri yaptıkları denetimlerde, emniyet kemeri ve alkol kontrolünün yanı sıra araç sürücülerini hız yapmamaları trafik işaretlerine ve işaretçilerine uymaları konusunda uyarıyor. Şehir içi trafik ekiplerinin yanı sıra bölge trafik ekipleri de araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde kontrollerini arttırarak kural ihlalinde bulunan sürücülere cezai işlem uyguluyor.
Kırşehir’de sürücülerin kurallara uyarak araç kullanmalarını isteyen Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, sürücülerin bazen trafiği aksatan durumlara neden olduklarını belirterek araçlarını rastgele yere park etmemeleri ve aşırı hızdan kesinlikle kaçınmalarını istediler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .