Kırşehir’de Bayram huzurlu bir ortamda kutlandı

Kırşehir’de Bayram huzurlu bir ortamda kutlandı

18.06.2018

Yüce dinimizin en önemli günlerinden biri olan mübarek Ramazan Bayramı, ilimiz genelinde huzur içinde kutlandı. Tüm İslâm coğrafyasını ortak bir ruhla kaynaştıran Ramazan Bayramı nedeniyle Ahi Evran Külliyesinde bayramlaşma töreni düzenlendi. Ahi Evran Camiinde kılınan bayram namazı sonrasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali İbrahim Akın, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alparslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet […]


Yüce dinimizin en önemli günlerinden biri olan mübarek Ramazan Bayramı, ilimiz genelinde huzur içinde kutlandı.
Tüm İslâm coğrafyasını ortak bir ruhla kaynaştıran Ramazan Bayramı nedeniyle Ahi Evran Külliyesinde bayramlaşma töreni düzenlendi. Ahi Evran Camiinde kılınan bayram namazı sonrasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali İbrahim Akın, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alparslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, protokol üyeleri, siyasi partilerin il temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, daire müdürleri, ilimizde yaşayan göçmenler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Buradaki bayramlaşma töreninde, vatandaşlarımıza çeşitli ikramlarda da bulunuldu.
Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara daha sonra Fatma Bacı Sevgi Evlerini ziyaret ederek burada kalan çocuklarla bayramlaştılar.
Ardından Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ve beraberindeki protokol Kırşehir Huzur Evine geçerek burada kalan büyüklerimizin bayramını kutladılar.
Huzurevinde yapılan bayramlaşma sırasında konuşan ve bütün Kırşehirlilerin bayramını kutlayan Vali İbrahim Akın, sevinç ve neşe günlerimiz olan bayramın, toplumuzu ayakta tutan temel değerlerimizden biri olduğunu söyledi.
Mübarek Ramazan Bayramında yardımlaşma ve dayanışma duygularının ön plana çıktığını belirten Vali İbrahim Akın, “Ramazan boyunca sabırla oruç tuttuk, ibadetler ettik, sofralarımızı paylaştık. Bugün de bayrama erişmenin sevincini yaşıyoruz. Bilindiği üzere bayramlar, insanlar arasında sevgi tohumlarının ekildiği, güzelliğin, kardeşliğin, hoşgörünün egemen olduğu, toplumda kırgınlıkların unutulduğu özel günlerdir. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da ailemize, akrabalarımıza, komşularımıza, devletimizin koruması altındaki çocuklarımıza, huzurevindeki yaşlılarımıza, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize yapacağımız her ziyaret gönüllerimizi bir kere daha birleştirecek, bayrama ayrı bir anlam katacaktır. Bayramın birinci gününde Huzurevinde kalan değerli büyüklerimizin ve devletimizin koruması altındaki sevgili çocuklarımızla bayram sevincini paylaştık. Her fırsatta onlarla bir arada bulunmaya, devletimizin şefkatli ellerini omuzlarında hissettirmeye, onları mutlu etmeye gayret ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Kırşehirli hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini diliyorum.” dedi.
Bayramlaşma programı, Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın ve beraberindeki protokolün son şehidimiz olan Piyade Sözleşmeli Er Süleyman Sevim’in ailesini ziyaret etmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .