Kırşehir’de basketbol turnuvası düzenlenecek

Kırşehir’de basketbol turnuvası düzenlenecek

04.10.2017

KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü 10-11 Ekim 2017 Tarihleri arasında tarihlerinde Kent Park’ta yapılacak olan basketbol turnuvası için müracaatları bekliyor. Türkiye Basketbol Federasyonu 3×3 turnuvası için gerekli belgeleri doldurup Kırşehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörleri Orçin Artık ve Fatih Çörten’e teslim ederek turnuvaya katılabilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıtlar için Kırşehir Gençlikspor Basketbol […]

KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü 10-11 Ekim 2017 Tarihleri arasında tarihlerinde Kent Park’ta yapılacak olan basketbol turnuvası için müracaatları bekliyor.
Türkiye Basketbol Federasyonu 3×3 turnuvası için gerekli belgeleri doldurup Kırşehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörleri Orçin Artık ve Fatih Çörten’e teslim ederek turnuvaya katılabilirsiniz.
Detaylı bilgi ve kayıtlar için Kırşehir Gençlikspor Basketbol il Temsilciliği/www.tbf.org.tr veya 3×3@tbforg.tr adreslerinden müracaat yapılacak.
Basketbolun tabana yayılması anlamında önemli organizasyonlardan biri olan ve her yıl binlerce basketbol severin katıldığı 3×3 Türkiye Turu’nda 2016 yılı takvimi netleşti.
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2013 yılından beri organize edilen 3×3 Türkiye Turu her yıl büyüyen bir organizasyon olarak dikkat çekerken bu yıl da organizasyonun yapılacağı bölge sayısında büyük bir artış oldu.
Bu yıl 60 noktada gerçekleştirilmesi planlanan turda özellikle Mayıs ayının tam bir 3×3 Şöleni şeklinde geçmesi hedefleniyor. Bu yıl ayrıca geride kalan yıllara göre bazı farklı uygulamalar olacak. Mayıs ayı içinde düzenlenecek İl faaliyetlerinde kayıtlar Basketbol İl Temsilcilikleri tarafından alınacak olup, Yaz dönemi etapları diye adlandırılan turnuvalarda ise başvurular 3x3planet.com üzerinden yapılabilecek.
3×3 Türkiye Turu Finallerinin de bu yıl 16 takımla yapılması planlanıyor. Bu nedenle il bazında şampiyon olacak takımlar finallere katılamayacak. Türkiye Finallerine kalmak isteyen takımların, kayıtların 3x3planet.com üzerinden alındığı Yaz dönemi etaplarına katılarak şampiyon olması gerekiyor.
3×3 Türkiye Turu’na katılacaklar organizasyon hakkında detaylı bilgiye TBF’nin resmi web sitesinde 3×3 bölümüne tıklayarak ulaşabilirler. Sorularınız için 3×3@tbf.org.tr adresine de mail atabilirsiniz.
3×3 NEDİR?
Heyecan verici, dinamik ve yenilikçi 3×3 Basketbol, dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki sokak basketbolundan esinlenerek geliştirilmiştir. FIBA tarafından desteklenen bu maçlarda üç kişilik iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır.
3×3 Basketbol, uluslararası yarışma formatında ilk defa başarılı bir şekilde 2010 yılında Singapur’da düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda (YOG) yer almış ve sonrasında yıllık bazda düzenlenen 3×3 Dünya Turu ile kendine sağlam bir yer edinmiştir.
FIBA 3X3 Dünya Turu etapları ile ilgili videoları youtube.com/3x3planet adresinden izleyebilir, 3×3 Basketbol hakkında daha fazla bilgi için tbf.org.tr/organizasyonlar/3×3, fiba.com/3×3, twitter.com/3x3planet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .