Kırşehir’de Bahadır’ın katli protesto edildi

Kırşehir’de Bahadır’ın katli protesto edildi

13.05.2015

KIRŞEHİR Gençlik Muhalefeti, Bahadır Gremmeş’in bıçaklanarak katledilmesini protesto etti. Kırşehir Gençlik Muhalefeti, Bahadır Gremmeş’in katlini protesto için alandaydı. 11 Mayıs Pazartesi günü Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirilen protesto gösterisinde, “Böylesine acımasız ve gencecik bir ölümü kabul etmiyoruz. Her anlamda takipçisi olacağız. Bahadır’a sözümüz halk iktidarı” denildi. Gençlik Muhalefeti, 11 Mayıs Pazartesi günü saat 16.00’da Cacabey Meydanı’nda Haziran […]

KIRŞEHİR Gençlik Muhalefeti, Bahadır Gremmeş’in bıçaklanarak katledilmesini protesto etti.
Kırşehir Gençlik Muhalefeti, Bahadır Gremmeş’in katlini protesto için alandaydı.
11 Mayıs Pazartesi günü Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirilen protesto gösterisinde, “Böylesine acımasız ve gencecik bir ölümü kabul etmiyoruz. Her anlamda takipçisi olacağız. Bahadır’a sözümüz halk iktidarı” denildi.
Gençlik Muhalefeti, 11 Mayıs Pazartesi günü saat 16.00’da Cacabey Meydanı’nda Haziran Hareketi ve Eğitim-Sen üyesi öğretmen Bahadır Gremmeş’in genç yaşta katledilmesine tepkisini yaptıkları basın açıklamasıyla gösterdi.
Gençlik Muhalefeti’nin basın açıklamasına ÖDP, KP ve DGB de destek verdi.
Kırşehir Gençlik Muhalefeti tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:
“9 Mayıs akşamı, İstanbul Kadıköy’de kadınları taciz eden bir gruba karşı çıktığı için tacizcilerin ve kalabalık grubun saldırısı sırasında Bahadır Gremmeş’in bıçaklanarak katledildi. O sırada yanında bulunan Halil Bağrıyanık ve Çağrı Konca ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bulunan kamera kayıtlarına göre, Gremmeş’in başına aldığı darbe ile yere düştükten sonra da bıçaklandı.
“Bahadır kardeşimizi böylesi acı bir olay sonucunda kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Biz bu olayın son zamanlarda gerek toplumsal olaylarda, gerekse tekil örneklerde siyasi iktidarın tetiklediği toplumsal gerilim ve şiddetten bağımsız olmadığını biliyoruz. Hükümetin her kadının potansiyel bir taciz mağduru olmasını meşrulaştıran söylemleri, tacize ve gericiliğe karşı mücadele eden kardeşlerimizin katline zemin hazırlıyor. Bahadır kardeşimizin bu çeteler tarafından acımasızca katledilmesini protesto ediyoruz.
“Biliyoruz ki hayat varsa ölüm de vardır. Ama böyle bir ölüm değil. Bizler böylesine acımasızca ve gencecik bir ölümü kabul etmiyoruz. Bahadır, henüz 31 yaşındaydı. Daha sürdüreceği bir mücadelesi, kuracağı bir sosyalizm vardı. Daha yaşayacağı güzel günler, güneşli günler vardı. Bizler onun mücadelesini sürdüreceğiz, onu yaşatacağız.
“Yazdığı son satılar ise şöyleydi: ‘Haziran neydi? Haziran emekti, yıkılmak istenen sadece sinema salonunun adı olmayan, hayallerimize de kastedenlere inat gülümseyişlerimizi çoğalttığımız. Haziran sevgiydi, sonrası iyilik, güzellikti. Düşeyazan arkadaşlarımıza destek olmaktı, ayakta kalmaktı. Bir düşü yazmaktı, hatta yaşamaktı.’
“Bizler Baho’ya, hayallerimize kastedenlere karşı gülümseyeceğimiz günlerin, çocukların ve gençlerin katledilmeyeceği bir ülkenin ve her gün Haziran güneşinin doğacağı bir yaşamın sözünü veriyoruz. Yıldızlar içinde uyu.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .