Kırşehir’de av sezonu kesat

Kırşehir’de av sezonu kesat

28.09.2017

Av sezonunda bıldırcın ve üveyik bulamayan avcılar ördek, keklik ve tavşan avını bekliyor…

KIRŞEHİR’DE 26 Ağustos’ta başlayan av sezonunda avcılar umduğunu bulamadı.
Yağışların olmaması gölet ve sulak alanlarda hayvan potansiyelini etkilerken, bıldırcın ve üveyik avının zayıf geçtiği belirtildi.
Bıldırcın ve üveyik azlığından dolayı sıkıntı olduğunu belirten Kırşehir Avcılar, Atıcılar ve Balıkçılar Spor Kulübü Başkanı Ergül Zobu, Seyfe Gölü’nde su olmaması ve barajlarda da su seviyesinin sürekli azalması nedeniyle ördek avında da zayıf bir sezon geçireceklerini söyledi.
Önümüzdeki günlerde ördek, keklik ve tavşan avcılığının başlatılacağını, ancak yağışın olmaması nedeniyle umutlu olmadıklarını belirten Ergül Zobu, balık avında da sazan ve levrek türünün avlanmaya müsait olduğunu açıkladı.
Avcılık yapılan bütün bölgelerde ve ilimiz Kırşehir’de gece yapılan bıldırcın avlanmasına ilişkin Jandarmaya çok şikayetin iletildiğini belirterek, doğayı koruma noktasında avcıları uyaran Ergül Zobu, avcılığın bir doğayı koruyarak yapılması gerektiğini ifade etti.
ATIŞ POLİGONU MÜJDESİ
Kırşehir’de atış poligonu yapılması için Milletvekili Mikail Arslan’ın sözünü hatırlatarak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliğinde çalışmaların yürütüldüğünü açıklayan Kırşehir Avcılar, Atıcılar ve Balıkçılar Spor Kulübü Başkanı Ergül Zobu, poligonun yapılmasıyla Olimpik Trap Atış Yarışması’nın Kırşehir’de yapılabileceği müjdesini verdi.
Zobu, 2018 yılında yapılacak yarışmanın Kırşehir’de de yapılabileceğini söyledi.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .