Kırşehir’de atanmayan uzman çavuşlardan Milletvekili Mikâil Arslan’a teşekkür

Kırşehir’de atanmayan uzman çavuşlardan Milletvekili Mikâil Arslan’a teşekkür

29.11.2016

Vekil dediğin böyle olur… Atanmayan erbaşların sorunlarını gündeme getirdi, çözüm yoluna gidildi…

atanmayan-uzman-cavuslar-toplanti-5-copy

Kırıkkale’de faaliyet gösteren, ancak yöneticilerinin Kırşehirli olduğu Atanmayan Uzmanlar Derneği Başkanı Arif Saylam önderliğindeki yaklaşık 200 kişi Pazar günü Milletvekili Mikâil Arslan’la bir araya gelerek geçtiğimiz günlerde Meclis Plân ve Bütçe görüşmeleri sırasında atanmayan uzman çavuşlarının sorunlarını dile getirdiği için teşekkür ettiler ve hazırladıkları plaketi Milletvekili Arslan’a sundular.
Türkiye genelinde atanmayan bin 500’ün üzerinde üyesi bulunan ve uzman çavuşların yaşadıkları sorunları geçtiğimiz haftalarda Meclis’e giderek dile getiren Atanmayan Uzmanlar Derneği Başkanı Arif Saylam ve beraberindekiler bu konuda Milletvekili Arslan’dan kendilerine destek istediler.
Atanmayan Uzmanlar Derneği’nin bu sorunlarını geçen hafta yapılan Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında dile getiren Milletvekili Mikâil Arslan’a, Bakan Hilmi Işık’ın destek verdiği ve bu konuda gerekli çalışmaları yapacağı sözünü verdiği öğrenildi.
Kendilerinin sorunlarını Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’a ileten ve destek sözü alan Milletvekili Mikâil Arslan’a Pazar günü Gençlik ve Spor Merkezi’nin tesislerinde teşekkür eden Atanmayan Uzmanlar Derneği Başkanı Arif Saylam, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzman çavuş olarak görev yapan ve 2 yıldan fazla süreyle görev yapan, ancak çeşitli nedenlerle sözleşmesini feshederek bir kamu kuruluşuna atanma bekleyen bizler bir türlü atanamıyoruz. Bu konuda Milletvekilimiz Sayın Mikâil Arslan’ın, atanmayan uzman çavuşların bu sorunlarını çözümlemek için büyük destek ve katkıları gördük. Hatta bu konuda Milli Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık’a ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a bizzat ulaşarak bizlerin atanmasını talep etti. 2016 yılının 10.02.2016 tarihinde çıkartılan 6663 Sayılı Torba Kanunu’nun 14. Maddesinde 3269 sayılı kanuna tabi olan uzman erbaşların atanabilmesi için görev süresi 2 yıl iken bu süren 7 yıla çıkartılmıştır. Kanunun farklı yorumlanmasından dolayı Devlet Personel başkanlığı tarafından geriye doğru baz alınmakta ve dolayısıyla bizler mağdur edilmekteyiz. Türkiye’de bu nedenle 4 binden fazla atanmayan uzman çavuş ve 10 bine yakın da mağdur aile vardır. Biz bu konuda Kırşehirimizin değerli Milletvekili Sayın Mikâil Arslan’a bu sorunlarımızı dile getirdik ve sağ olsun kendileri de bizim bu sorunlarımızı çözümleme noktasına getirdi. Ayrıca Sayın Mikâil Arslan atanmayan biz uzman erbaşların Adalet Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken, bizim bu sorunlarımızı da gündeme getirmiş ve Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ da yeni çıkartılan Kanun Hükmündeki Kararname ile uzman erbaşlıktan ayrılmış ve 2 yıl ve daha fazla süreyle görev yapmış, görevinden ayrılmış uzman erbaşlarının infaz koruma memuru olarak atanması için 5 bin kadro ayırdıklarını bildirmiş ve önümüzdeki ay alımlarda başlanacağı müjdesini vermiştir. Bu konuda bizlere büyük destek veren, sorunlarımızı Meclis’te dile getiren Sayın Milletvekilimiz Mikâil Arslan’a minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah en kısa sürede atanmayan uzman çavuşların kamu kurumlarına yerleştirilerek mağduriyetleri giderilecek” dedi.
Gençlik Merkezi’nde 180 atanmayan uzman erbaşlarla bir araya gelen Milletvekili Mikâil Arslan, Atanmayan Uzmanlar Derneği Başkanı Arif Saylam’ı ve yöneticilerini kutlayarak sözüne başladı ve “Sayın Başkan atanmayan uzman erbaşların sorunlarını bizlere getirdikten sonra biz de diğer milletvekili arkadaşlarımızla birlikte gerekli girişimlerimizi yaptık. İnşallah kısa süre içinde sizlerin mağduriyeti giderilecektir. En kısa sürede dernek başkanımızla birlikte Adalet Bakanımızla, Milli Savunma Bakanımızla ve Maliye Bakanımızla görüşmelerde bulunacağız ve sizlerin atamalarını yaptırarak mağduriyetini gidermiş olacağız. Çünkü sizler Türk Silâhlı Kuvvetler’de en zor şartlarda görev yapan kişilersiniz. Bizler de burada üzerimize düşen görevi yaparak yaşadığınız kadro sorununu çözümlemek zorundayız” dedi.
Atanmayan Uzmanlar Derneği Başkanı Arif Saylam ve Kırşehir İl Temsilcisi Sinan Güleç daha sonra Milletvekili Mikâil Arslan’a kendilerine sahip çıktığı ve verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti ve günün anısına hazırladıkları plaketleri sundu.YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

Sinan Güleç

Vekilimizin bizlere vermiş olduğu destekten dolayı kendilerine Atanmayan Uzmanlar Derneği olarak şükranlarımızı sunarız

30.11.2016, 11:41
Önder sarı

Sayın vekilim bizlere vermiş oldğunuz desteklerden dlayı teşekkür edriz allah razı olsun ATANMAYAN UZMANLAR ailesi.

30.11.2016, 17:06
Şahin ateş

Sayın vekilim bizlere sahip çıktınız için Allah razı olsun saygılarımla

30.11.2016, 19:48

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .