Kırşehir’de aranan 8 kişi yakalandı

Kırşehir’de aranan 8 kişi yakalandı

28.07.2017

Kırşehir’de, polisin düzenlediği “Onlar artık aranmıyor-5” operasyonu kapsamında aralarında hükümlülerin de bulunduğu çeşitli suçlardan aranan 8 kişi yakalandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde 6 bin 425 personelin katılımıyla başlatılan “Onlar artık aranmıyor-5” operasyonu çerçevesinde Kırşehir’de aranan şahıslara yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suçlardan hakkında yakalama […]

Kırşehir’de, polisin düzenlediği “Onlar artık aranmıyor-5” operasyonu kapsamında aralarında hükümlülerin de bulunduğu çeşitli suçlardan aranan 8 kişi yakalandı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde 6 bin 425 personelin katılımıyla başlatılan “Onlar artık aranmıyor-5” operasyonu çerçevesinde Kırşehir’de aranan şahıslara yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suçlardan hakkında yakalama kararı ve kesinleşmiş hapis cezası bulunan kişilerin yakalanmasına yönelik çalışma yaptı.
Ekiplerin son iki günde eş zamanlı düzenledikleri operasyonlarda kent merkezindeki farklı mahallelerde 8 kişiyi gözaltına aldı.
Gözaltına alınanlar arasında, cinsel istismar suçundan 8 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan R.K., kasten adam öldürmeye teşebbüsten 7 yıl 3 ay hapis cezası olan E.K., hırsızlık suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezası verilen A.T., yaralama suçundan 3 ay ceza alan E.A., hakaretten 1 yıl ceza verilen H.D. ve 3 ay ceza alan E.K., mala zarar verme suçlarından 3’er ay hapis cezası bulunan H.V. ve R.T. bulunuyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, aranan şahısların yakalanması ve süratle adalete teslim edilmelerini sağlamak amacı ile Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 81 İl Müdürlüğü ile eş zamanlı şekilde gerekli arama kararları alınarak il ve ilçelerde dün sabah erken saatlerde operasyonlar gerçekleştirildi.
2 bin 925 ekip ile 6 bin 425 personelin görev aldığı operasyonlarda 4 bin 20 ikamette arama yapıldı.
Adam öldürme suçundan 19, hırsızlık suçundan 238, yağma suçundan 56, dolandırıcılık suçundan 46, uyuşturucu madde ticareti Yapmak suçundan 41, FETÖ/PYD örgütüne üye olmak suçundan 4 kişi ve geriye kalanları diğer suçlardan olmak üzere aranan toplam 1471 şahıs adli mercilere sevk edildi.
Adli mercilere sevk edilenler arasında 20 yıl üzeri hapis cezası ile aranan 6, 20 yıla kadar hapis cezası ile aranan 36, 10 yıla kadar hapis cezası ile aranan 92, 5 yıla kadar hapis cezası ile aranan 262, 2 yıla kadar hapis cezası ile aranan 739 şahıs olmak üzere toplamda kesinleşmiş hapis cezası ile aranmakta olan 1.135 hükümlü şahıs ve yakalama emri ile aranmakta olan 336 şahıs bulunuyor.
Ayrıca yapılan bu operasyonlarda 1 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği, 92 gr. Esrar, 250 kök Hint keneviri, 10 gr. eroin ele geçirildi.
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .