Kırşehir’de Anadolu Gençlik Derneği Şubesi açıldı

Kırşehir’de Anadolu Gençlik Derneği Şubesi açıldı

23.03.2015

KIRŞEHİR’DE Anadolu Gençlik Derneği Şubesi’nin açılışı yapıldı. Genel Merkezi Ankara’da olan Anadolu Gençlik Derneği’nin Kırşehir Şubesi, 21 Mart Cumartesi günü düzenlenen törenle faaliyete geçti. Anadolu Gençlik Derneği Kırşehir Şubesi’nin açılış töreni Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasıyla başladı. Anadolu Gençlik Derneği Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Terzioğlu konuşmasında, “Bizler, kötülüğün yok olması için canla, başla çalışan […]

KIRŞEHİR’DE Anadolu Gençlik Derneği Şubesi’nin açılışı yapıldı.

Genel Merkezi Ankara’da olan Anadolu Gençlik Derneği’nin Kırşehir Şubesi, 21 Mart Cumartesi günü düzenlenen törenle faaliyete geçti.
Anadolu Gençlik Derneği Kırşehir Şubesi’nin açılış töreni Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasıyla başladı.

ANADOLU GENÇLİK DER. AÇILIŞ.avi_snapshot_09.54_[2015.03.23_12.09.29] copy
Anadolu Gençlik Derneği Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Terzioğlu konuşmasında, “Bizler, kötülüğün yok olması için canla, başla çalışan kutlu bir davanın temsilcileriyiz. Bu amaçla bir İslam beldesi olan Kırşehir’imizin sevgili gençlerine hizmet etmek maksadıyla bizden önceki kardeşlerimizden aldığımız emanete sahip çıkarak birçok İslam beldesindeki zulmün son bulması için mücadele edecek, ‘Kudüs işgal altındayken yüzümüz nasıl güler’ diyen Selahattin Eyyübi’nin, ‘Ya ben İstanbul’u alırım ya da İstanbul beni’ diyen Sultan Fatih’in inanç ve imanıyla gençleri yetiştirmek maksadıyla derneğimizi açtık” dedi.
Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan da, “Bugün burada sıradan bir çalışma için toplanmadık. Anadolu gençliğimiz 1969’dan bugüne kadar önce Milli Türk Talebe Birliği, sonra Akıncılar Teşkilatı, daha sonra Milli Gençlik Vakfı ve sonrasında da Anadolu Gençlik Derneği çalışmalarıyla birlikte 45 yıldır bu ülkede gençlerimiz yanlışa düşmesin diyerek gecesini gündüzüne katan bir teşkilat olarak hizmetlerine devam ediyor. Ülkemizin 81 ilinde, 900’e yakın ilçesinde, 16 ülkede birçok beldede, mahallede, köyde, Türkiye’de bin noktada Anadolu Gençlik çalışmalarımız devam ediyor. Üç gün önce Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını kutladık, şehitlerimizi andık. Tarihten ders almazsak, tarih tekrar etmeye devam ediyor. Bugün zahiren bir Çanakkale Savaşı, Sarıkamış Savaşı yaşamıyoruz, herhangi bir savaşla karşı karşıya değiliz, ama ülkemiz içerisinde bulunan 30 yaşın altındaki 40 milyon gencimizle alakalı ne yazık ki bin bir türlü sıkıntılarla karşı karşıyayız ve gençlerimizle alakalı çalışmalara ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Genel Başkan Turhan, Kırşehir Şube Başkanı Terzioğlu ve üyeler ile birlikte açılış yapıldı.
Konuklara ikramda bulunulmasıyla açılış töreni sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .