Kırşehir’de ambulans şoförünün darp edildiği iddiası

Kırşehir’de ambulans şoförünün darp edildiği iddiası

13.05.2019

Kırşehir’de ambulans şoförünün alkollü kişilerce darbedildiği ileri sürüldü. İddiaya göre, İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Yardım Birimi’nde ambulans şoförü olarak çalışan Mehmet Şahin ve beraberindeki acil sağlık personeli, alkol kaynaklı sağlık problemi olduğu ihbarı üzerine Nasuhdede Mahallesi’ne gitti. Gittikleri olay yerinde alkollü oldukları öne sürülen kişilerce darbedilen Şahin şikayetçi oldu. Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı […]

Kırşehir’de ambulans şoförünün alkollü kişilerce darbedildiği ileri sürüldü.
İddiaya göre, İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Yardım Birimi’nde ambulans şoförü olarak çalışan Mehmet Şahin ve beraberindeki acil sağlık personeli, alkol kaynaklı sağlık problemi olduğu ihbarı üzerine Nasuhdede Mahallesi’ne gitti.
Gittikleri olay yerinde alkollü oldukları öne sürülen kişilerce darbedilen Şahin şikayetçi oldu.
Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, üzücü olaya müdahil olup yakından takip edeceklerini söyledi.
Sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddetin hiçbir şekilde tasvip edilemeyeceğini vurgulayan Yavuz, şunları dile getirdi:
“Sağlık çalışanımız olaya müdahaleye gittiğinde darbedildi. Ne yazık ki son günlerde Kırşehir’de görevi başındaki sağlık çalışanlarımıza yapılan şiddet olaylarının artması bizleri derinden yaralamaktadır. Sağlıkta şiddeti önleme yasasının bir an önce çıkarılması gerektiğini hatırlatıyoruz. Gerekli adli ve idari tetkiklerin yapılarak suçlulara caydırıcı yaptırımların uygulanmasını arzu ediyoruz.
Bu vahim olayı şiddetle kınarken meslektaşımız Mehmet Şahin’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” KIRŞEHİR (AA)

 

Sağlık-Sen’den “sağlıkta şiddet” tepkisi
 

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma Köysüren, sağlık çalışanlarının giderek kronikleşen bir şiddet sarmalının içerisinde görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti.

Köysüren, yaptığı açıklamada, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğünde ambulans şoförü olarak görevli Mehmet Şahin’in, ihbar üzerine vakaya gittiğinde saldırıya uğramasının sağlıkta şiddetin en son örneklerinden birisi olduğunu ifade etti.

Saldırıların gün geçtikçe daha vahim boyutlara ulaşmaya başladığını, Kırşehir’de yaşanan olayı münferit bir olay olarak değerlendiremeyeceklerini vurgulayan Köysüren, saldırının sağlık çalışanlarının hayat ve sağlıklarının nasıl bir risk altında olduğunu gösterdiğini aktardı.

Bu şiddet olayını nefrete kınadıklarını bildiren Köysüren, şunları kaydetti:

“Sağlık çalışanları giderek kronikleşen bir şiddet sarmalının içerisinde görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadır. Artık sağlık çalışanlarına yönelik şiddete set çekecek, bu kör şiddetin önüne geçecek nitelikte yapısal önlemlerin vakit kaybetmeden hayata geçirilmesi kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Bu çirkin saldırıyı tüm sağlık çalışanlarına yapılmış sayarak nefretle kınıyor, bir daha böyle olaylarla karşılaşmamak için toplumu daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Yarın çok geç olmadan toplumun her kesimini her türlü tedbiri almak için harekete geçmeye çağırıyoruz. Bu şiddet olayını kınıyor çok değerli meslektaşımıza geçmiş olsun diliyoruz.”

Kırşehir, Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Yardım Birimi’nde ambulans şoförü olarak çalışan Mehmet Şahin, alkol kaynaklı sağlık problemi olduğu ihbarı üzerine gittiği Nasuhdede Mahallesi’ne darp edilmişti.KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .