Kırşehir’de Amatör Spor Haftası sona erdi

Kırşehir’de Amatör Spor Haftası sona erdi

16.10.2017

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri bu yıl 09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlendi. Amatör Spor Haftası geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu […]

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri bu yıl 09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlendi.
Amatör Spor Haftası geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Kırşehir’de büyük bir coşku içerisinde kutlandı. 9 Ekim 2017 Pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca bir çok branşta devam eden Amatör Spor Haftası Etkinlikleri 15 Ekim 2017 Pazar günü ilimiz Aşıkpaşa Spor Salonunda düzenlenen kapanış programının ardından sona erdi. Bir hafta boyunca devam eden turnuvalarda ve müsabakalarda derece elde eden sporcular ile takımlara madalyalarını Spor Şube Müdürü Rıfat Beyazit ve Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Başkanı Mehmet Şahin tarafından verildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından törenin kapanış konuşmasını yine Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Rıfat Beyazıt yaptı.
Rıfat Beyazıt yaptığı konuşmada Bakanlığın son yıllarda her bireyin spor yapma imkanına kavuşması için çok büyük yatırımlar yaptığını belirterek şunları söyledi; “Bakanlığımız Amatör Sporun gelişmesi, her bireyin spor yapma imkânına kavuşması için özellikle son yıllarda çok büyük yatırımlar yapmakta, büyük kaynaklar ayırmaktadır. Bizlere ayrılan bu kaynakları en iyi şekilde kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.
Beyazıt sözlerine şu şekilde devam etti:
“Maalesef ülkemizde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri sporcu yetiştirir gibi yanlış bir kanaat var, İl Müdürlükleri sporcu yetiştirmez, sporcunun yetişmesi için gerekli tesisleşmeyi ve alt yapıyı sağlar. Aslında sporcuyu kulüpler yetiştirir. İlimizde aktif olarak 10’a yakın spor kulübü bulunmakta, ancak bunlardan sadece 1 veya 2 kulüp çeşitli branşlarda il dışı faaliyetlere katılmıştır. Bu nedenle kulüplerimize ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna çok büyük görevler düşmektedir. Bu programımıza katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. ”
2016-2017 yılında düzenlenen Türkiye Şampiyonaları; Güreş, Judo, Okçuluk, Taekwondo, Karate, Atletizm ve Özel Sporcular Atletizm branşlarında Türkiye derecesi yapan sporcularımıza elde etmiş oldukları başarılarından dolayı Spor Şube Müdürü Rıfat Beyazıt tarafından sporcularımıza plaket takdim edildi.
Plaket takdiminin ardından bütün sporcular ve aileleri ile günün anısına çekinilen hatıra fotoğrafının ardından “09-15 Ekim 2017 Amatör Spor Haftası” tamamlanmış oldu.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .